Четвер,
27 жовтня 2016

Наші спільноти

Чи справді пар електронних сигарет настільки безпечний, як прийнято вважати?

Завдяки результатам останніх досліджень стало відомо, що електронні сигарети є зовсім нешкідливими. Дізнавшись про нові дані, фахівці поспішили прокоментувати ситуацію в Швейцарії.

Відомий у Франції журнал «60 мільйонів споживачів» (оригінальна назва — «60 millions de consommateurs») нещодавно досліджував десяток електронних сигарет. В їх пару були виявлені сумнівні речовини. Безумовно, такій заяві зовсім не зрадіють прихильники електронних сигарет. Швидше за все, вони обуряться: адже думка про нешкідливість сигарет нового покоління вже давно є популярною, на відміну від тютюнових виробів, в диму яких вчені визначають більше 4000 отруйних для людини токсинів. Загалом, для обох сторін знайдеться тема для розмови.

Виникає питання: чому людей, готових платити гроші за знищення свого здоров'я, так багато? На це Жак Корню, директор клініки при університеті Лозанни, відповів так: «У Швейцарії від куріння тютюну щорічно гине близько 9000 осіб. Але ці смерті не одночасні, а розподілені в часі. Тому вони не шокують нас так, як, наприклад, авіакатастрофа або автомобільна аварія».

Однак серед курців багато тих, хто із задоволенням відмовився б від своєї залежності, та ось тільки зробити цього вони не можуть через слабку силу волі. Тому і шукають методи, за допомогою яких побороти тютюнову залежність буде легше. У такій ситуації рідина для електронних сигарет і самі електронні сигарети — перший варіант, який приходить на згадку: вони не приносять шкоди, але дозволяють і далі відтворювати акт куріння з затягуваннями, пусканням пари та отриманням задоволення.

Але ж саме нікотин приносить задоволення під час вейпінгу або куріння, прямуючи до мозку всього за 7-10 секунд. Фахівці відзначають, що речовини, які вдихає курець, завжди швидше впливають на мозок, ніж ті, що вводяться в організм у вигляді ін'єкцій. При курінні рівень нікотину в крові курця зростає. А як тільки сигарета погашена, кількість нікотину в організмі починає зменшуватися з часом. У Швейцарії нікотинові електронні сигарети заборонені на законодавчому рівні. Жан-Франсуа Еттер (Женевський інститут, дослідник) таку заборону називає помилковою хоча б тому, що з невеликою кількістю нікотину вейпери можуть отримати задоволення, від якого вони колись відмовилися. При цьому вони можуть не повертатися до своєї залежності. В іншому випадку електронні сигарети не будуть актуальними.

В своєму ж звіті журнал «60 мільйонів споживачів» уточнює: «В результаті аналізів, проведених нашою групою, в парі окремих марок були виявлені шкідливі речовини. Незважаючи на це, електронні сигарети досі залишаються кращою альтернативою тютюнопалінню, більш безпечною для здоров'я». Безумовно, абсолютну безпеку електронних сигарет ще потрібно доводити, і займатися цим має Міністерство охорони здоров'я, проекти якого зобов'язана фінансувати держава.

Інформація надана Ejuice.com.ua.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Разное

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку