Четвер,
27 жовтня 2016

Наші спільноти

Діти з прифронтових міст Донбасу зняли вражаючі короткометражні фільми - Ігор Янковський

7 вересня в Києві, в «Українському кризовому медіа центрі» підбили підсумки дитячого благодійного проекту «Літній кінотабір миру». Зусиллями професіоналів в галузі кіно, громадських активістів та меценатів зроблені важливі кроки в психологічній реабілітації дітей, які живуть на прифронтових територіях Донбасу.

Йонас Даніляускас, Ганна Капустіна, Ігор Янковський, Соня Лисенко та Лариса Артюгіна
Йонас Даніляускас, Ганна Капустіна, Ігор Янковський, Соня Лисенко та Лариса Артюгіна

Під час прес-конференції своїм досвідом поділилися ініціатори проекту продюсер Анна Капустіна («Жовтий автобус»), кінорежисер Лариса Артюгіна (ГО «Новий Донбас»), засновник Благодійного фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський, який фінансово підтримав проект, а також представник посольства Литви в Україні Йонас Даніляускас і юна учасниця проекту, актриса Соня Лисенко.

Учасниками кінотабору стали 48 школярів у віці від 10 до 16 років. Їх відібрали в творчому конкурсі, який провели в Мар'їнці, Красногорівці і Станиці Луганській в травні цього року. Всього за два тижні відпочинку на Чорному морі дітям під керівництвом дорослих вдалося не тільки створити повноцінні творчі колективи, а й відзняти 4 короткометражні фільми. Самі діти і були сценаристами, операторами, режисерами і акторами, а досвідчені професіонали лише направляли їх і допомагали в реалізації їхніх задумів.

«Фільми, які зняли діти, знаходяться на одному рівні з короткометражними фільмами, представленими на Каннському або Берлінському кінофестивалях. І це стало можливим завдяки зусиллям організаторів та волонтерів «Літнього кінотабору миру». Упевнений, що весь світ повинен знайомитися з Україною саме через роботи її талановитої молоді, що і підштовхнуло мене до підтримки цієї чудової ініціативи. Закликаю і інші фонди, громадські організації підтримувати подібні проекти в Україні», - сказав Ігор Янковський під час звернення до журналістів і громадських активістів.

Юна учасниця кінотабору, Софія Лисенко, розповіла про незабутній досвід від навчання кінематографічному мистецтву, участі в зйомках першого в її житті фільму, де вона зіграла головну роль. За словами дівчинки, фільм присвячений тому, як боротися зі своїми страхами і перемагати їх. Не випадково з усіма дітьми працювали досвідчені психологи, які допомогли їм проаналізувати і розібратися у своїх переживаннях на тему конфлікту, агресії, навчили їх як з цим справлятися.

Раніше, Благодійний фонд «Ініціатива заради майбутнього» профінансував і організував за допомогою «Всеукраїнської організація у справах вимушених переселенців» відпочинок 90 дітей-біженців з українських міст зони військового конфлікту в дитячому таборі «ЗМІНА», який знаходиться в Бородянському районі Київської області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Разное

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку