Середа,
26 жовтня 2016

Наші спільноти

Шафа-купе своїми руками: чи варта шкурка вичинки?

Александр Скура,  занимается изготовлением мебели  с 1996 года
На фото: Олександр Скура, займається виготовленням меблів з 1996 року

Раніше слово «купе» ні з чим іншим, як з подорожами пасажирів залізницею, не асоціювалося. Сьогодні ж у цього слова з багаторічною «рельсовою» історією є цілком повнокровний тезка. Шафи з тією ж назвою увійшли в повсякденне використання сучасного мешканця мегаполісу стрімко та несподівано, не давши отямитися від подиву завоювали серця багатьох, завдяки таким якостям, як економія місця, зручність у використанні, практичність та функціональність.

Так що ж таке шафа-купе і чому, власне, вона так називається?

Головна «фішка» такої шафи - розсувні двері в першу чергу, нагадує не що інше, як вхід в купе поїзда. Зрозуміло, переночувати в такому виробі корпусних меблів вам навряд чи вдасться, зате ваші речі будуть відчувати себе в ньому більше, ніж комфортно - як вночі, так і вдень.

Двері шафи рухаються за допомогою звичайних роликів, що переміщаються. Дана особливість шафи-купе відрізняє їх від інших «колег» і одночасно є одним з основних переваг, оскільки позбавляє вас таких «принад» як протискання між кимось із членів вашої родини, який всього лише відкрив звичайні дверцята звичайної старої шафи.

Всередені шафи-купе, як правило, оснащена ящиками, полицями, а також перекладинами, на яких розміщуються плечика для верхнього одягу. Однак оскільки такі шафи зазвичай виготовляють за індивідуальним проектом, то напхати його можна чим завгодно, і єдине обмеження тут - ваша власна фантазія.    

Думка експерта: Олександр Скура: «Мені здається, якщо у людини золоті руки, то зробити шафу-купе він зможе! Зараз є багато компаній, які за вашими кресленнями можуть нарізати ДСП потрібного розміру, і з вибором фурнітури теж немає проблем».

Думка експерта: Анастасія Трикоз, менеджер відділу продажів шаф-купе Fayni-mebli.com

«Чи може людина без досвіду роботи з меблями сама зробити шафу купе? Я вважаю, що кожен повинен займатися своєю справою. Далеко не кожному під силу професійно зробити шафу-купе. Навіщо витрачати свої гроші і час на непередбачуваний результат?!»

 

Здоренко Олег, менеджер компанії Vanil-studio.com.ua:

«Я в меблевому бізнесі 17 років. Чи може не фахівець сам зробити шафу-купе?  Думаю, зможе, але це питання часу. Найчастіше клієнти пред'являють дві ключові вимоги до меблів: якість і швидкість виконання. Іноді третьою вимогою буває ціна, але меблі на замовлення частіше дорожчі, ніж фабричні. І якщо людина вирішила сама робити шафу-купе, то саме якість і швидкість можуть постраждати ».

Нелегко, але можливо

Великою кількістю різноманітних фірм з виробництва меблів сьогодні не здивуєш нікого. Проте, для деяких любителів поорудувати дрилем і шуруповертом ідея зробити шафу-купе своїми власними руками стає настільки ж нав'язливою, як, скажімо, горезвісний план «посади дерево - побудуй будинок - вирости сина».

Дана ідея, прямо скажемо, дещо екстравагантна. Але, можливо, саме в силу цього, здатна досить сильно розбурхати уяву найбільш відчайдушних «рукодільників». А тому, спробуємо допомогти цим самим умільцям, які не шукають легких шляхів. Отже ...

Інструменти, які вам знадобляться:

• шуруповерт (з його допомогою можна вкрутити і викрутити шурупи, саморізи, так звані єврошурупи (конфірмати), а також закріпити фурнітуру);

• шестигранний ключ для вкручування конфирматов (втім, при бажанні його можуть замінити спеціальні насадки для конфирматов, використовувані в шупуровертах);

• викрутка;

• свердла різних діаметрів (а також спеціальні свердла для конфирматов і свердло для меблевих петель; якщо ж ви прагнете до того, щоб просвердлені отвори були особливо акуратними, без будь-яких відколів, то без свердла Форстнера вам теж не обійтися);

• біти для конфирматорів;

• шило (з його допомогою можна зробити надкол перед свердлінням, щоб свердло не зісковзнуло в найвідповідальніший момент);

• простий олівець (бажано - середньої твердості);

• рулетка (не менше 3 метрів);

• косинець (з його допомогою ви можете точно розмітити кути в 90 градусів).

Необхідна фурнітура:

• торцева вішалка;

• напрямні для ящиків;

• ручки для ящиків;

• конфірмати;

• заглушки для конфірматів.

Все ще повні ентузіазму? Ого! Значить, ви той ще міцний горішок! В такому випадку, переходимо до наступного пункту, а саме ...

Вибираємо матеріал для шафи

Незважаючи на те, що найбільш часто сучасну корпусні меблі виготовляють з ДВП, все ж існує альтернатива. Так що давайте розбиратися.

Дерево - безумовно, престижний і дорогий матеріал. Проте, для шафи-купе це не дуже вдале рішення. Оскільки вологість всередині корпусних меблів, як правило, вище, ніж в самому приміщенні, деревина досить швидко жолобиться і втрачає свій товарний вигляд. Якщо ж для вас питання «бути чи не бути дерев'яному шафі» - ні багато ні мало, а справа честі, то вибирайте виключно прямошаруватої деревину, без сучків і тріщин. Крім того, дерево обов'язково має бути просякнуте водно-полімерної емульсією.

Сміливо можете викреслити зі списку можливих матеріалів для виготовлення вашої шафи-купе вагонку і гіпсокартон. При всьому їх зручність у використанні існують нюанси, які роблять їх абсолютно непридатними в рішенні даного завдання. Не будемо заглиблюватися в деталі, адже наша мета - знайти оптимальний варіант. А тому переходимо до улюбленої багатьма ДВП.

За деякими своїми якостями деревоволокнистих плит нагадує ДСП, МДФ і ламінат. Так що ви можете вибрати будь-який матеріал з чотирьох перерахованих вище на свій розсуд. Як показує практика, дані матеріали дійсно є найбільш доречними для виготовлення корпусних меблів. Адже вони, по-перше, нечутливі до вологості, по-друге, порівняно недорого коштують, і, по-третє, дуже зручні у використанні. Можливо, на думку когось із наших читачів, ми тільки що винайшли велосипед, зате тепер ви, володієте питанням зсередини. 

Доречі ...

«Начинка» «купе» теж важлива. Адже від того, наскільки правильно ви розмістите свої речі, залежить не тільки ваша комфорт, але і термін служби шафи. Отже, запам'ятайте, що сиру білизну потрібно зберігати окремо від інших речей, де-небудь збоку (тоді волога від нього не стане поширюватися на всі боки, а просто вийде назовні), а те, чим ви користуєтеся найчастіше (а також дрібні речі) кладіть на рівні очей. Суха білизна повинна лежати зверху, а цінні речі найкраще скласти в висувні ящики.

Ну, а тепер перейдемо, нарешті, до другої частини Марлезонського балету.

Лиха біда - початок

Найголовніше (так само як і найскладніше) в процесі виготовлення шафи-купе - правильно спроектувати його дверцята. Адже тут необхідно врахувати не тільки кількість і ширину стулок, але і стопори, а також конструкцію підвісу.

Перед проектуванням шафи в цілому обов'язково зніміть виміри в приміщенні, куди хочете його встановити. Помилка в пару сантиметрів може коштувати вам даремно витрачених часу і грошей!

Варто підкреслити, що зручність корпусних меблів прямо пропорційно кількості стулок в ній. Як відзначають фахівці, максимальна ширина дверцят не повинна перевищувати 700 мм, а накладку - не більше 70 мм. При проектуванні вашої шафи-купе також пам'ятайте, що ширина стулки приблизно повинна дорівнювати ширині самої вузької полки. Крім того, з огляду на допустимий перехлест, необхідно відняти 40-50 мм на бічні профілі. Однак зробити точні розрахунки без допомоги фахівця вам навряд чи вдасться..

«Правильні» ролики - це наше все!

Ще не втратили первісного запалу, і все так же сверблять ваші «очманілі ручки»? Тоді продовжимо.

Подивись дверей - це система, завдяки якій стулки вашої шафи будуть рухатися.

Треба сказати, що найнадійнішим (а тому, можливо, і найпоширенішим) по праву вважається двохрейковий підвіс з нижньою опорою. Як зрозуміло з самої класифікації, нижні ролики виконують тут опорну функцію, в той час, як верхні не дозволяють дверцятах вивалитися назовні. Саме тому особливу увагу необхідно приділити матеріалу, з якого виготовлені ролики - він повинен бути досить міцним, адже навантаження на нижні ролики досить високе.

Приємною особливістю даної системи є те, що при монтажі дверей шафи вам достатньо всього лише вставити верх в паз рейки, підняти до упору, після чого вставити в паз низ.

З недоліків, як правило, називають високу чутливість до пилу і просідання підлоги. Проте, два інших виду підвісу - двохрейковий з верхньою опорою і монорельсовий - явно поступаються вищеназваної системі в надійності.

Сам собі мебляр?

Як відзначають фахівці, головна умова успіху при складанні корпусних меблів - прямокутний отвір ніші і горизонтальні підлогу і стелю (в тих місцях, де ви збираєтеся встановлювати дверцята). При інших розкладах у вас навряд чи вийде щось, що не соромно людям показати.

Відповідним чином підготувавши стіну і стелю кімнати, ви цілком можете обійтися без задньої стінки шафи, адже якщо все зроблено правильно, ті ж функції з успіхом виконають несучі конструкції приміщення (економія місця і засобів - в повній мірі!). Однак ключове слово тут - «якщо».

Зрозуміло, для того, щоб правильно зробити виміри і креслення вашої майбутньої корпусних меблів, вам не раз і не два доведеться консультуватися з майстром. Та й розпилювання заготівок виявиться по зубах лише тим, хто займається цим професійно.

Говорячи про розпилюванні, не можна не згадати той факт, що оплачувати вигідніше виготовлення не кожну окремого елемента, а розпил листа в цілому - так набагато економніше. Ви також можете заощадити на обрізаннях (відмовившись їх забирати з собою, ви отримаєте невелику знижку). Однак тут варто зауважити, що ці ж обрізки допоможуть вам в разі, якщо в процесі складання ви випадково пошкодити якусь деталь.

Перед тим, як йти на розпилювання, продумайте все полички, а також їх способи кріплення, зробіть точні прорахунки, щоб потім не шукати, де можна купити маленький шматочок ДСП, якщо вам не вистачить на пару полиць.

Приступаємо до збірки

• Перед тим, як її здійснювати, підготуйте роздруковані креслення всіх частин шафи, з уже розміченими отворами, щоб нічого не наплутати і не просвердлити отвір там, де не потрібно.

• Потім поставте стінки шафи, а також дно туди, де плануєте поставити шафу. Зайва перевірка розмірів ніколи не завадить.

• На поверхню майбутнього дна шафи нанесіть позначки для закріплення боковушек. Потім потрібно просвердлити отвори для кріплень і встановити цоколь, а також центральну перегородку. Конфірмат закріпіть бічні стінки на дно вашого майбутнього шафи.

• Далі закріплюйте ребро жорсткості до задньої стінки шафи, щоб вся конструкція надійно зафіксувалася в правильному положенні. Після приступайте до установки полиць і ящиків.

• Перейдіть до установки кришки шафи. Зазвичай, коли шафа роблять під саму стелю, це є досить складною процедурою. Щоб її полегшити, можна спочатку скористатися плоскогубцями, а потім - тріскачкою для торців.

• Установка дверей - фінішний і відповідальний етап. На дні, а також на верхній панелі шафи ми помічаємо рівні, де будуть кріпитися дверні напрямні. Робимо отвори, вставляємо в них стопор, що буде фіксувати двері під час закривання. Потім закріплюємо підлогову направляючу, а також верхню. Після цього ставимо двері: верхню направляючу трохи піднімаємо і опускаємо на нижню. Через торцеві отвори внизу регулюємо ролики. Ось і все - двері ваша встановлена.

Але, вчіть, що якщо ви вибрали якийсь складний по конструкції підвіс дверей, установка їх може істотно ускладнитися.

Одним словом, врахувати потрібно багато. Але ж при самостійному створенні вашої шафи-купе, крім усього іншого, вам доведеться зіткнутися ще й з Кромкування і іншим не тривіальними операціями.

Звідси висновок: чи варта шкурка вичинки. Якщо шафа-купе без бічних панелей вам може обійтися трохи дешевше, ніж при замовленні виготовлення в магазині, то повноцінний виріб спорудити самому обійдеться не так вже й дешево, як могло здатися.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Разное

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку