Середа,
26 жовтня 2016

Наші спільноти

Ігор Янковський нагородив переможців кінофестивалю "Громадський проектор" в Миколаєві

Переможці кінофестивалю разом з членами журі та організаторами
Переможці кінофестивалю разом з членами журі та організаторами

24 вересня в Миколаєві відбулася церемонія нагородження фіналістів Фестивалю короткометражного кіно «Громадський проектор», який пройшов цього року втретє поспіль. Темою фестивалю в цьому році стали «Зміни» - перетворення нашої держави і її громадянина. Традиційно, кінофестиваль проходив за підтримки Всеукраїнського благодійного Фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».

«Третій рік поспіль ми фінансуємо кінофестиваль «Громадський проектор» і справді раді, що він росте і якісно, ​​і кількісно. Завдяки змінам, які відбуваються в країні, з новим законом про підтримку кінематографії, завдяки таким кінофестивалям, багато хто з тих, хто сьогодні надіслав на конкурс свої фільми, отримає партнерів, інвестиції на нові проекти. Вірю, що це принесе хвилю успіху і для країни в цілому. Про Україну дізнаватимуться у світі через творчість, через мистецтво. Мене це радує, і ми будемо продовжувати підтримувати кінофестиваль в Миколаєві і надалі», - розповів меценат Ігор Янковський.

Важливо відзначити, що за три роки кінофестиваль в Миколаєві перетворився на важливу кінематографічну подія: якщо в минулому році надійшло близько 40 фільмів, то в цьому їх було вже 80. Журі на чолі з головою Держкіно України Пилипом Іллєнко відібрала 25 кращих фільмів, які були продемонстровані на великому екрані.

«Тема фестивалю цього року дуже до речі, тому що в українській кіноіндустрії сьогодні відбувається дуже багато важливих змін. Зокрема, повністю змінюється ставлення держави до кіно, і це відразу відчуває вся індустрія, все кінематографісти. Ухвалення закону про державну підтримку кінематографа без перебільшення - самий революційний крок в реформуванні української кіноіндустрії з часів здобуття незалежності, і це крок до Європи, це прощання з рудиментами Радянського Союзу. Зрештою, це грандіозний стимул для інтеграції української кіноіндустрії в світовий процес» - вважає Пилип Іллєнко.

Традиційно фестивальне журі визначало переможців у двох категоріях: «Ігрове кіно» і «Документальне кіно». Шляхом глядацького голосування прямо в залі під час перегляду 25 кращих фільмів визначили переможця в номінації «Глядацькі симпатії».

У номінації «Документальне кіно» призи отримали:

1 місце - «Срібним полем», режисер Володимир Колбаса, село Розсошенці (Полтавська область);

2 місце - «Сіріус», режисер Анастасія Тиха, Київ;

3 місце - «День у Ніко», режисер Євген Уманов, Миколаїв;

У номінації «Ігрове кіно» місця розподілилися наступним чином: 

1 місце - «Квадрати», режисер Олег Філіпенко, Київ;

2 місце - «В'язень», режисер Назарій Шпільчак, Львів;

3 місце - «Кокон», режисер Микола Хлістал, Миколаїв.

Приз «Глядацькі симпатії» дістався картині «День в Ніко», режисер Євген Уманов, Миколаїв. З причини розширення географії кінофестивалю, з ініціативи голови Миколаївської ОДА 2014-2016 років Вадима Мерікова з'явилася нова номінація - «Регіональне кіно». Премію найкращому режисерові з Миколаєва вручав мер міста Олександр Сенкевич. Всі переможці кінофестивалю отримали грошові призи, які на думку організаторів та мецената Ігоря Янковського повинні сприяти їх творчому та професійному зростанню.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Разное

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку