П'ятниця,
21 жовтня 2016

Наші спільноти

Експерти РПР: впровадження новітніх технологій в сферу РРО зменшить витрати МСБ та буде сприяти детенізації економіки

Експерти Реанімаційного пакету реформ дали позитивну оцінку процесу лібералізації способів реєстрації розрахункових операцій шляхом введення інноваційної (цифрової) системи нового покоління реєстраторів розрахункових операцій (РРО). 

Відповідний аналіз про шляхи лібералізації ринку РРО (реєстраторів розрахункових операцій) був розміщений на  на сайті РПР.

В аналізі зазначається, що використання новітніх технологій дозволить істотно мінімізувати витрати на забезпечення робочого місця для тих, кому необхідний РРО. Адже при використанні смартфонів і планшетів у якості  РРО йдеться про суттєве здешевлення вартості реєстрації касових операцій. На сьогоднішній день вартість обладнання та обслуговування одного місця з РРО в перший рік експлуатації складає від 13 800 грн (за оцінками експертів) до 25 800 грн (за оцінками Державної регуляторної служби). При введенні інноваційного РРО, за оцінками експертів Реанімаційного пакету реформ, витрати складуть від 1676 до 7162 гривень в перший рік експлуатації.

При використанні планшетів і смартфонів у якості РРО немає необхідності купувати спецобладнання, реєструвати і перереєстровувати його у фіскальній службі, додатково навчати осіб, які ним користуються. Серед «плюсів» інновації також те, що  впровадження інноваційного РРО ліквідує поточні види звітності (наприклад, ведення книги обліку розрахункових операцій та щоденні звіти РРО). Фіскальний сервер буде пов’язаний з інтерфейсом програмного забезпечення, за допомогою якого буде відбуватися  реєстрація розрахункових операцій. В цілому, якщо розробка інтерфейсу буде відкритою, за умови забезпечення належного рівня захищеності інформації, конкуренція дозволить створити найбільш прогресивний і зручний для користувачів інтерфейс, - відзначають в РПР.

«Існуюче національне законодавство, незважаючи на численні зміни, залишається архаїчним. Базовий закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" затверджено ще в 1995 році, а його глосарій базується на технологіях 90-х років минулого століття, коли мобільні телефони і комунікатори були дивиною, а більшість населення не мало доступу до мережі інтернет », - зазначає експерт групи «Податкова та бюджетна реформа» РПР В'ячеслав Черкашин у своїй колонці на «Лізі».

Нагадаємо, що 04 жовтня Верховна Рада в першому читанні затвердила закон про розробку системи касових апаратів нового покоління. За відповідний законопроект №4117 проголосували 267 народних депутатів. Законопроект передбачає введення нового типу РРО - цифрового. Принципова відмінність від вже наявної системи полягає в тому, що до нової системи можна буде підключати не тільки касові апарати, а й ноутбуки, планшети, комп'ютери і навіть смартфони. Вибір, яким РРО користуватися - класичним або інноваційним, законопроект залишає за самим підприємцем.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Разное

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку