Ілюстрація REUTERS

Сенат США у вівторок, 17 грудня, схвалив закон про оборонний бюджет, що містить також положення про санкції проти будівництва "Північного потоку-2" та "Турецького потоку".

Про це повідомляє Європейська правда.

Документ підтримано 86 голосами, 8 сенаторів виступили проти.

Відео дня

Згідно з законом, санкції впроваджуються проти компаній, причетних до будівництва трубопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Санкції діятимуть і в разі, якщо компанії змінять назву чи заміняться іншими.

Крім того, санкції також накладаються на судна, що займалися прокладанням труб на глибині 100 футів нижче рівня моря та іноземців, які свідомо продавали, здавали в оренду або надавали ці судна для будівництва проекту.

Читайте такожСтала відома дата переговорів щодо транзиту російського газу через Україну

Серед обмежень у рамках документу передбачена заборона видачі американських віз й анулювання чинних віз для співробітників або співвласників компаній, що потрапили під санкції, а також замороження активів таких осіб на території США.

Протягом 60 днів з дня набрання чинності Держсекретар та Держказначейство подають комітетам Конгресу США звіт із визначеними організаціями й особами, які підпадають під такі санкції.

У свою чергу компанії, долучені до прокладання труб «потоків», матимуть 30 днів, щоб припинити свою діяльність.

Як повідомляв УНІАН, Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про американський оборонний бюджет на наступний рік, що передбачає також санкції щодо компаній, які забезпечують будівництво газопроводу "Північний потік-2".

Проектом "Північний потік-2" передбачено будівництво і роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року.

Наприкінці березня – на початку квітня 2018 року компанія Nord Stream 2 (оператор проекту будівництва газопроводу "Північний потік-2") отримала дозвіл на будівництво газопроводу від Німеччини та Фінляндії, а в червні - від Швеції.

Наприкінці жовтня цього року Датське енергетичне агентство видало дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" на континентальному шельфі на південний схід від Борнхольма (острів у Данії) протяжністю 147 км. Засновником компанії Nord Stream 2 AG є "Газпром".

Фінансування проекту здійснюють європейські компанії - французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2".