Nord Stream 2 AG зможе укласти в німецьких водах два кілометри труб споруджуваного газопроводу / фото gazprom.ru

У Німеччині дозволили прокласти труби на двокілометровій ділянці газопроводу "Північний потік - 2" у виключній економічній зоні ФРН.

Про це повідомляє DW.

Читайте також"Північний потік-2" є серйозною загрозою не тільки для України, а й для ЄС - Разумков

Відео дня

Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії (BSH) в понеділок, 17 травня, заявило, що дало згоду негайно виконати дозвіл від 14 січня.

Тепер консорціум Nord Stream 2 AG зможе в травні укласти в німецьких водах два кілометри труб споруджуваного газопроводу "Північний потік - 2".

Згідно із заявою, компанії дозволено тільки викласти труби на дно, а монтажні роботи мають бути проведені пізніше.

У відомстві підкреслили, що рішення прийнято "після ретельної оцінки всіх інтересів, які слід було взяти до уваги".

Видання зазначає, що йдеться про прокладання труб на ділянці загальною протяжністю 16,5 км в економічній зоні ФРН в Балтійському морі.

Історія газопроводу

  • Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром".
  • Фінансують проект європейські компанії: французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
  • Газопровід "Північний потік-2" побудований вже більш ніж на 90%. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже існуючим "Північним потоком-1".
  • США ввели проти "Північного потоку-2" ряд санкцій і неодноразово закликали європейських союзників і приватні компанії припинити роботи з будівництва газопроводу.
  • 7 січня 2021 року в Німеччині заснували фонд з підтримки добудови "Північного потоку-2".
  • 18 компаній вже відмовилися від участі у проекті зі спорудження газопроводу або планують це зробити через загрозу потрапити під санкції.
  • 6 лютого компанія Nord Stream 2 AG заявила про продовження робіт з прокладання труб для газопроводу.
  • 14 березня віце-президент Єврокомісії Франц Тіммерманс заявив, що Європі не потрібен газопровід "Північний потік-2". Попри це, Німеччина продовжує наполягати на завершенні проекту.
  • 19 березня держсекретар США Ентоні Блінкен закликав компанії-учасниці будівництва "Північного потоку-2" негайно припинити роботи з прокладання труб і пригрозив введенням нових санкцій.
  • Президент України Володимир Зеленський назвав російський газопровід "Північний потік-2" пасткою для країн всієї Європи.
  • 20 квітня 2021 року канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Україна повинна залишатися транзитною країною російського газу до Європи, незважаючи на рішення Німеччини завершити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".
  • Дозвіл на прокладку опротестували Німецький союз охорони природи і біорізноманіття (NABU) і організація Deutsche Umwelthilfe (DUH), але на початку квітня відомство відхилило заперечення екологів "після ретельного їх вивчення", залишивши в силі дозвіл на подальше прокладання газопроводу.
  • Після цього DUH і NABU повідомили про подачу позову проти завершення будівництва газопроводу "Північного потоку - 2" до адміністративного суду Гамбурга.