Субота,
23 липня 2016

Наші спільноти

Між Україною та ЄС почала діяти зона вільної торгівлі

Розпочалося тимчасове застосування Угоди про асоціацію Україна-ЄС в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, а головування в Європейському Союзі на півроку перейшло від Люксембургу до Нідерландів. Україна - на порядку денному.

REUTERS
REUTERS

Про деталі українського питання кореспонденту агентства УНІАН розповіло джерело в нідерландському президентстві.

За його словами, Україна буде у фокусі у зв'язку із майбутнім референдумом щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, який у Нідерландах запланований на 6 квітня, у зв'язку з питанням щодо майбутнього санкцій для Росії та у зв'язку з майбутнім розглядом Радою ЄС пропозиції Європейської Комісії внести Україну та Грузію у список країн, на яких розповсюджується безвізовий режим з країнами Шенгену.

Говорячи про майбутній референдум, співрозмовник агентства констатував, що зараз ніхто не зможе передбачити можливі результати. "Уряд підтримує Угоду про асоціацію, але спеціальної кампанії з цього приводу проводити не буде. Наш прем'єр (Марк Рютте) також не є людиною, яка займається агітацією, але при нагоді і в пресі ми завжди пояснюємо, чому ми підтримуємо Угоду з Україною: по-перше, це через можливості у сфері торгівлі, а по-друге, це допоможе Україні бути більш стабільною країною", - розповів він.

ЗВТ між Україною та ЄС створить унікальні можливості для української економіки - єврокомісар Мальмстрьом

За словами джерела, українське питання буде у фокусі у квітні, коли уряд буде "говорити з парламентом країни" стосовно Угоди про асоціацію. "Парламент буде обговорювати результати референдуму, але він має рекомендаційний характер", - наголосив він.

Відповідаючи на запитання, чи буде врахований результат референдуму в разі, якщо він буде не на користь Угоди про асоціацію, джерело зазначило, що явка у 30% є "дуже високою цифрою". (Відповідно до нідерландського законодавства, для того, щоб референдум був визнаний таким, що відбувся, явка повинна скласти 30%, а результативним в разі, якщо проголосує половина, тобто 15% від всього населення країни, яке має право голосу - УНІАН) "Одна справа - підтримати звернення в Інтернеті (звернення про проведення референдуму набрало необхідну кількість підписів в Інтернеті), а інша - прийти і справді проголосувати", - підкреслив співрозмовник агентства.

Торкаючись позиції Нідерландів щодо майбутнього санкцій ЄС для Росії, джерело зазначило, що відповідне обговорення розпочнеться тільки наприкінці президентства - в кінці травня - на початку червня, адже нещодавно ЄС ухвалив рішення продовжити запобіжні заходи для Росії до липня наступного року. "Ми маємо зайняти нейтральну позицію, щоб незаангажовано провести обговорення", - сказав він, додавши, що подальші санкції залежать від виконання Мінських домовленостей.

Відповідаючи на запитання, коли саме президентство включить у порядок денний Ради ЄС пропозицію Єврокомісії внести у перелік країн, з якими існує безвізовий режим, Україну та Грузію, співрозмовник агентства вказав, що це залежить від того, як швидко ЄК представить законодавчу пропозицію внести поправку у законодавчий акт (номер 539/2001). Потім це питання буде обговорюватися на рівні робочої групи з подальшим обговоренням на рівні постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) і після цього - на засіданні Ради ЄС з внутрішніх справ. "Ми запланували шість засідань, тобто, кожного місяця, п'ять з яких - формальні, одне - неформальне. Але зараз складно сказати, на якому саме засіданні це відбудеться", - леталізував співрозмовник агентства.

З першого січня цього року також розпочалося тимчасове застосування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС

Читайте також

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку