Вівторок,
25 жовтня 2016

Наші спільноти

МЗС Чехії: в Остраві зареєстрована лише спілка "ДНР", бойовики не можуть мати диппредставництво

Міністерство закордонних справ (МЗС) Чехії наголошує, що бойовики самопроголошеної терористичної організації "Донецька народна республіка" не можуть мати дипломатичне представництво в Остраві, у місті зареєстрована лише спілка "ДНР".

flickr.com/photos/james_clear
flickr.com/photos/james_clear

Про це йдеться у повідомленні посольства Чехії в Україні з посиланням на позицію МЗС Чехії щодо створення спілки "ДНР" в Остраві.

Порошенко звільнив скандального посла України в Чехії

"Самозвана "Донецька Народна Республіка" не може мати акредитоване дипломатичне представництво у Чехії, оскільки Чехія не визнає її існування, вона не є суб’єктом міжнародного права, і Чехія не має з нею дипломатичних відносин, тому Чехія не може ні приймати, ні реєструвати їхніх дипломатичних представників", - наголошується у повідомленні.

Водночас чеські дипломати пояснили, що у місті Острава зареєстрована тільки спілка "ДНР" ("Представницький центр "ДНР", записана спілка"), яку не можна вважати дипломатичним представництвом держави.

Чеські дипломати запевнили, що МЗС Чехії з цим центром не має і не матиме жодних відносин.

Також у посольстві зауважили, що на посаду почесного консула країна завжди повинна просити згоду у приймаючої країни.

"Якщо Чехія не визнає певну державу, то цілком логічно, що МЗС не може надати свою згоду із діяльністю почесного консула на своїй території, і це не відбулося у даному випадку", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, наголошується, що у питанні, яке "стосується виступу Нелі Ліскової в якості почесної консулки даної держави, Міністерство закордонних справ перевіряє цю ситуацію. Якщо буде підтверджено, що вона використовує цей титул для своєї популяризації, МЗС звернеться через офіційні канали, щоб вона негайно припинила використовувати таке означення".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку