П'ятниця,
21 жовтня 2016

Наші спільноти

Автономія Донбасу призведе до федералізації України та легітимізує протекторат РФ - Клімкін

Глава МЗС України переконаний, що автономія Донбасу загрожує ослабленням України та її можливим розділенням, як того прагне Росія.

фото: УНИАН
За словами Клімкіна, щоб рухатися в напрямку миру на Донбасі, необхідно припинити обстріли / УНІАН

Надання непідконтрольній Києву частині Донбасу статусу автономії є неприйнятним для України, оскільки таким чином буде легітимізований протекторат Росії над цією територією.

Про це у четвер, 1 вересня, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Deutsche Welle.

Клімкін виключив розрив Києвом дипвідносин з Росією: "У нас там мільйони українців"

"Якщо ми надамо Донбасу автономію, як того хоче Росія, це буде шляхом до федералізації України, до її ослаблення та розділення. Цього Росія і прагне. Це буде легітимізація російського протекторату на Донбасі. Після цього стратегія РФ полягає в тому, щоб заштовхнути цей протекторат назад до складу України в якості троянського коня", - наголосив Клімкін.

На його переконання, для того, щоб рухатися в напрямку миру на Донбасі, необхідно припинити обстріли, дозволити ОБСЄ контролювати усю територію та частину кордону з Росією, а також процес відведення озброєнь, після чого можна розпочати діалог щодо проведення на Донбасі "відкритих та чесних виборів". "Чи можемо ми розпочати підготовку до виборів, маючи на Донбасі таку велику кількість зброї і її постійний потік через українсько-російський кордон, який не припиняється?", - зазначив Клімкін.

Міністр також наголосив, що Україна виступає за те, щоб дотримуватись мінських угод та нормандського формату переговорів.

Як повідомляв УНІАН, у Кремлі хочуть підкріпити припинення вогню, що стартувало з 1 вересня, " конкретними практичними діями української сторони щодо розробки та прийняття проектів законів про особливий статус Донецької та Луганської областей, а також про амністію і місцеві вибори на Донбасі".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку