Неділя,
23 жовтня 2016

Наші спільноти

Російський політолог оцінив можливу роль спецслужб РФ у ліквідації "Мотороли"

Відразу після оприлюднення інформації про вбивство "Мотороли" бойовики переклали відповідальність за це на "українських диверсантів".

Бовик
Бовик "Моторола" / Скріншот

Українська сторона, тим часом, назвала вбивство "Мотороли" результатом внутрішніх розборок серед бойовиків, пише російський політолог Дмитро Орєшкін на Новом времени.

Бойовик "Гіві" зібрався мстити за "Моторолу": погрожує "рівняти з землею всі міста до Києва"

"Говорити, яка з цих версій більш правдоподібна – справа дуже спекулятивна. Втім, між «українськими диверсантами» і розборками всередині керівництва ДНР я обрав другий варіант", - вважає політолог.

За його словами, вже є сформована традиція: "вбили "Бетмена", Мозгового, Жиліна, ніби повісився колишній «прем'єр-міністр» ЛНР Ципкалов, підірвана машина секретаря Захарченко – все це створює певне реноме донецьким і луганським правителям".

"Це люди цілком певного психотипу: вони, скоріше, привчені стріляти, ніж дотримуватися закону", - вважає Орєшкін.

Крім цього, на його думку, аж надто стрімко Захарченко заявив, що замахом на "Моторолу" Київ оголосив війну "ДНР".

В ОБСЄ поки не можуть підтвердити повідомлення про ліквідацію "Мотороли"

"Якщо б він дійсно був зацікавлений в реальному розслідуванні вбивства, то, напевно, не просторікував би і не перекладав відповідальність на Київ до появи вагомих доказів", - зазначає політолог.

Орєшкін також підкреслив, що будь-якій диверсійній групі надзвичайно складно повісити бомбу на трос ліфта, причому в охоронюваному будинку.

"Це зробила людина, яка мала доступ до дому Мотороли, інакше просто так проникнути в шахту ліфта неможливо. Іншими словами, організувати таке вбивство без підтримки на місці дуже складно, на мій погляд. Таким чином, версія з внутрішніми розбірками виглядає логічніше. А враховуючи, що російські громадяни потрапляють на Донбас тільки при наявності явного або неявного благословення спецслужб, внутрішні розбірки в так званих ДНР/ЛНР, на мою думку, включають в себе і втручання російських спецслужб (ліквідації, «зачистки», перестановки). Всі ці люди так чи інакше пов'язані з російськими спецслужбами", - підсумував політолог.

Нагадаємо, 16 жовтня директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко повідомив, що в Донецьку знищено терориста "Моторолу" - бойовика "ДНР" Арсена Павлова підірвали в ліфті.

В Україні "Моторола" звинувачується у військових злочинах, у тому числі в розстрілі полонених.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку