Субота,
30 липня 2016

Наші спільноти

Астрофізики пояснили природу загадкових радіоімпульсів з глибин Всесвіту

Астрофізики пояснили природу одиничного надзвичайно потужного радіоімпульсу тривалістю кілька мілісекунд, який сучасна наука не могла поянити.

NRAO
Астрофізики пояснили природу загадкових радіоімпульсів з глибин Всесвіту / NRAO

Результати досліджень автори опублікували в журналі Nature, а коротко про них повідомляється на сайті Nature News, передає Лента.ру.

Вперше фахівці виявили швидкий радіосплеск FRB 110523 23 травня 2011 року в діапазоні частот 700-900 мегагерц. Його джерело знаходиться на відстані шести мільярдів світлових років від Землі. Вчені виявили у нього два типи поляризації випромінювання — кругову та лінійну.

Спостережувані особливості сигналу FRB 110523 дозволили припустити, що він зароджується та проходить з регіону Всесвіту з підвищеною намагніченістю. На думку вчених, ця область простору може містити нейтронну зірку (зокрема, магнетара) або наднову.

Астрономи виявили потужне магнітне поле у чорної діри

Випромінювання, на думку астрофізиків, могло виникнути в результаті зоретрусів — коливань приповерхневих шарів молодих сильно намагнічених нейтронних зірок. Такий об'єкт міг внаслідок вибуху сформувати не тільки FRB 110523, але і блицар.

Дослідники вважають, що в ході свого поширення сигнал FRB 110523, крім області сильного магнітного поля, пройшов через дві ділянки з сильно іонізованою матерією. Перший з них повинен бути розташований, згідно з оцінками, на відстані декількох сотень тисяч світлових років у галактиці, що містить джерело FRB 110523.

Вчені попередили про прийдешню зміну магнітних полюсів Землі

В даний час FRB 110523 вважається 16-м підтвердженим швидким радіоімпульсом. На відміну від нього, частоти інших сигналів розташовані в інтервалі 1,2-1,5 гігагерц і характеризуються випромінюванням виключно з круговою поляризацією. Перший швидкий радіосплеск був виявлений в 2007 році.

Такі висновки зроблені в результаті вивчення архіву спостережень, проведених протягом 650 годин. В даний час сигнал FRB 110523 є найбільш повно вивчених таким об'єктом. Вчені сподіваються продовжити дослідження і відкрити сотні нових швидких радиовсплесков. Поки фахівці не узагальнюють дані по FRB 110523 на інші такі об'єкти.

Читайте також

Новини науки та it

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку