Четвер,
27 жовтня 2016

Наші спільноти

Названі головні результати місії New Horizons (фото)

Керівник місії New Horizons вчений Алан Штерн назвав 10 головних відкриттів однойменної станції. Підбиття проміжних підсумків приурочене до річниці прольоту апарату повз Плутон і його супутників.

NASA
Дослідження древніх кратерів на лунах Плутона вказало на їх одноразове народження / NASA

Астроном назвав наступні досягнення місії. Серед них - відкриття несподіваної складності системи Плутона, геологічної активності та молодого віку деяких ділянок карликової планети, виявлення туману в атмосфері і низьку швидкість витікання газів з неї, існування в давнину підповерхневого океану на Хароні і, ймовірно, до сих пір присутнього в надрах Плутона рідкого водоймища, передає Lenta.ru. Дослідження древніх кратерів на лунах Плутона вказало на їх одночасне народження в момент зіткнення карликової планети з великим небесним тілом.

NASA показало відео обертання Плутона і Харона

Також New Horizons виявила червону полярну шапку на Хароні, яка, найімовірніше, виникла внаслідок осідання на супутнику газів, мігруючих з атмосфери Плутона. Плато Супутник у формі серця виявилося найбільшим (з відомих вченим) льодовиком в Сонячній системі. Здивувала дослідників шарувата структура атмосфери небесного тіла і наявність в ній гідродинамічних гравітаційних хвиль, а також відсутність у Плутона додаткових супутників, крім раніше виявлених, і синій колір атмосфери небесного тіла.

NASA
Відкриття несподіваною складності системи Плутона / NASA

На даний момент станція New Horizons передала на Землю близько 80% зібраних даних. У жовтні апарат завершить передачу інформації про Плутоні і його супутники. В даний час New Horizons знаходиться на відстані 480 млн км від карликової планети та 1 січня 2019 року має досягти небесного тіла 2014 MU69.

NASA
В даний час New Horizons знаходиться на відстані 480 млн км / NASA

Станція 14 липня 2015 року пролетіла на мінімальній відстані повз карликову планету. Основне завдання New Horizons - вивчення Плутона і його супутника Харона. Наукове обладнання, встановлене на станції, призначене для збору даних про можливу наявність магнітосфери у карликової планети, склад її атмосфери і будову поверхні, а також про взаємодію з Хароном.

NASA
Наукове обладнання, встановлене на станції, призначений для збору даних / NASA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини науки та it

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку