Вівторок,
25 жовтня 2016

Наші спільноти

Вчені назвали дві головні причини ранньої смерті

Шведські медики назвали два основних фактори, що сприяють передчасній смерті людини.

Израильские ученые доказали, что подростковый стресс может передаваться нескольким поколениям  / newsru.co.il
На першому місці виступає куріння / newsru.co.il

На думку вчених, в якості базових причин передчасної смертності на першому місці виступає куріння, а на другому - низька фізична активність, передає Lenta.ru. До таких висновків медики прийшли, провівши лонгітюдне дослідження чоловіків, які проживали в Гетеборзі (Швеція). Всього у вибірку вчених потрапили 792 осіб, народжених в 1913 році. За ними медики стежили протягом 45 років.

Вчені назвали умови хорошої смерті

Дослідження почалося в 1963 році, коли чоловікам було за 50 років. Тоді лікарі відстежували у чоловіків показники серцево-судинної системи. У 1967 році 656 осіб виявилися здатні скласти тест VO2 max, визначає максимальну здатність організму до поглинання і засвоєння кисню. Іншим з 792 чоловіків це робити було заборонено з медичних протипоказань. Дослідження учасників проводилися приблизно раз в 10 років.

У 2012 році автори проаналізували причини смертності людей. За результатами дослідження чоловіки були розділені на три групи (споживали 2.00, 2.26 та 2.56 літри кисню в хвилину), які ілюструють зв'язок між показниками VO2 max і ризиком передчасної смертності.

Виявилося, що чим більше організм здатний засвоювати кисень у ході фізичних вправ, тим менше ризик передчасної смерті.

Дослідження медиків враховує вплив інших факторів ризику, пов'язаних з підвищеним ризиком смертності: куріння, високий тиск і холестерин в крові. Як зазначається, низька переносимість аеробних навантажень виявилася безпосередньо пов'язаною з передчасною смертністю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини науки та it

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку