Март встретит заморозками / flickr.com/photos/davidoa

Синоптики прогнозують порівняно теплий лютий, проте із середини місяця очікується різке зниження температури на всій території України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомила журналістам завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова.

«Лютий у цілому буде теплим, але в середині місяця, десь до 17-18 числа (до кінця другої декади), ми очікуємо різке зниження температури повітря на більшій території України. Похолодання розпочнеться із східної території», - повідомила Мартазінова.

Відео дня

Читайте такожЗавтра в Україні очікуються стрибки температури і мокрий сніг

За її словами, у східній частині України температура повітря вночі може бути нижчою 15 градусів морозу, вдень температура буде в межах мінус 7-8 градусів. В центральній і західній частинах країни вночі температура буде близько мінус 7-10 градусів, а вдень - мінус 2-4 градуси.

«Похолодання триватиме з середини лютого і майже до кінця місяця... Перед похолоданням ми очікуємо помітні опади снігового характеру на всій території України. Це відбудеться десь після 10 лютого», - зазначила синоптик.

У березні середньомісячна температура буде в межах багаторічних значень, проте місячна погода буде нестійкою, з можливими заморозками.

«Березень буде дуже нестійкий... Температура повітря може бути значно нижчою мінус 5 градусів. Наприкінці місяця температура буде в межах норми, але, втім, у березні заморозки будуть, і не один раз», - повідомила Мартазінова.

Як зазначила синоптик, на всій території України очікується температура повітря в межах 0-2 градусів тепла, на півдні температура може бути в межах 3-5 градусів тепла. При цьому кількість опадів у березні буде приблизно на 20% вищою за середні багаторічні значення в Україні.

Як повідомляв УНІАН, раніше в уряді зазначали, що від погодних умов в Україні в зимовий період залежатимуть можливі обсяги закупівель газу у країни-агресора Росії.

На сьогодні Україні також відчуває гострий дефіцит енергетичного вугілля для потреб теплових електростанцій через військову агресію Росії на сході країни, де розташовані 80% українських шахт.