Субота,
22 жовтня 2016

Наші спільноти

Українські правоохоронці блокували декілька каналів переправлення бойовиків ІДІЛ (відео)

Декілька транзитних каналів переправлення іноземних бойовиків міжнародної терористичної організації "Ісламська держава" через територію України блокувала Служба безпеки України спільно з прокуратурою, поліцією та міграційною службою.

REUTERS
REUTERS

Як повідомляє прес-центр СБУ, у Харкові оперативники спецслужби виявили приватну квартиру, що використовувалася для тимчасового переховування членів ІДІЛ, які мали намір транзитом виїхати в сирійсько-іракську зону бойових дій.

У «перевальному пункті» перебувало четверо іноземців – вихідців з країн Центральної Азії. Двоє з них були депортовані з Туреччини у зв’язку з причетністю до терористичної діяльності. При собі вони мали декілька комплектів паспортів різних держав з переклеєними фото. Інші двоє очікували в Україні виготовлення фальшивих документів для подальшого переправлення через Туреччину до Сирії.

Трамп: Засновником ІДІЛ є Обама (відео)

Кошти для оренди житла прихильникам ІДІЛ, придбання ними підроблених паспортів та проставляння в них фальшивих «дата-штампів» про перетин державного кордону України, а також забезпечення «коридорів» в міжнародних аеропортах надходили з-за кордону. Про використання коштів функціонерами ІДІЛ надсилалися фінансові звіти.

Двоє іноземців рішенням суду вже примусово видворенні з території України. Перевірочні заходи стосовно двох інших продовжуються.

Окрім цього, у Дніпрі співробітники СБУ затримали вихідця з однієї з колишніх республік Радянського Союзу, якого розшукував Інтерпол. Чоловік брав безпосередню участь у вербуванні та переправленні прихильників ІДІЛ, які прямували з країн Центральної Азії до Сирії, забезпечував їх коштами, місцями проживання та проїзними документами.

Обама: "Ісламська держава" слабшає, але все ще несе загрозу

Ще одного прихильника ІДІЛ, оголошеного у міжнародний розшук, правоохоронці затримали на Київщині. Уродженець з однієї з колишніх республік СРСР впродовж 2014-2015 років пройшов підготовку у таборах терористів у Сирії та брав безпосередню участь у бойових діях на боці «Ісламської держави» в сирійсько-іракській зоні.

Матеріали щодо затриманих іноземців скеровано до прокуратури для обрання їм запобіжного заходу у вигляді екстрадиційного арешту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини суспільства

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку