Середа,
26 жовтня 2016

Наші спільноти

Посол у Британії просить видворити прокремлівського пропагандиста Філліпса з України

Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко написала відкритого листа, в якому звертає увагу британської сторони на "провокаційну і ганебну поведінку" підданого Об'єднаного Королівства - журналіста Грема Філліпса, який наразі проживає на окупованій Росією частині України.

филлипс геращенко жемчугов / facebook.com/iryna.gerashchenko
Посол просить Британію вжити заходів, щоб зупинити "діяльність" Філліпса / facebook.com/iryna.gerashchenko

Вона нагадує, що Грем Філліпс після його появи на сході України в 2014-2015 роках на боці проросійських терористів був депортований у липні 2014 року з України, а в березні 2016 року - з Латвії, знову облаштувався в нашій країні - наразі в окупованому Криму, передає ТСН.

"Він продовжує там огидно поводитися і дозволяти собі відкриті публічні образи щодо громадян України і військовослужбовців, які захищають Україну", - наголосила Галібаренко.

"Цей самоназваний журналіст намагався зірвати звільнення з російського полону громадян України. Говорячи огидно до одного з обмінюваних українських в'язнів - цивільного некомбатанта, важко пораненого міною, осліплого, покаліченого і поміщеного до в'язниці більш ніж на рік проросійськими терористами, пан Філліпс вдавався до хамської поведінки й образ з приводу інвалідності цієї особи. Така поведінка є ганебною і принизливою", - заявила посол.

Також вона зауважила, що, приїхавши до Криму через Росію, Філліпс прямо порушив закони України щодо процедури в'їзду на окуповані території. У травні 2014 року він був затриманий силами безпеки України на підставі підтримки проросійських терористів в Луганській та Донецькій областях України і, на прохання британської сторони, був випущений в липні 2014 року і висланий з території України. Йому було заборонено в'їзд до України протягом трьох років на підставі загрози національній безпеці.

У Facebook прохання до прем’єра Британії покарати Грема Філліпса підтримали більше 18 тисяч людей

"Україна поважає ризиковану роботу незалежних військових журналістів в Україні, які транслюють правду, але ми ніколи не будемо терпіти жодних псевдожурналістів, які підривають нашу національну безпеку, відкрито проголошують расову дискримінацію і ненависть, висловлюють підтримку терористичних методів і роблять провокації з єдиною метою поширення насильства", - наголосила Галібаренко.

Вона попросила британську сторону вжити всіх можливих заходів, в тому числі щодо його проїзних документів, щоб зупинити пропагандистську роботу Філліпса для російської окупаційної влади в Україні і для нього, щоб залишити країну назавжди.

"Його дії є ганебними й огидними, і не роблять нічого доброго для іміджу Великої Британії як сильного і послідовного прихильника України в протидії російській агресії. Своїми діями Філліпс завдає збитків високим стандартам британської журналістики", - наголосила дипломат.

Раніше у мережі було опубліковано скандальне відео, як одіозний проросійський пропагандист Грем Філліпс морально знущався над звільненим з полону терористів Володимиром Жемчуговим, що через підрив на розтяжці залишився сліпим та без рук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини суспільства

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку