REUTERS

Як передає Німецька хвиля з посиланням на Держдепартамент США, переговори з Іраном проводять п'ять держав, які мають право вето в Раді Безпеки ООН (США, Росія, Китай, Великобританія, Франція) та Німеччина.

Новий раунд переговорів, який може стати останнім, днями розпочався в Відні. Раніше сторони мали на меті підписати остаточну угоду щодо іранської ядерної програми до 1 липня. Перед відкриттям переговорів у Відні держсекретар США Джон Керрі та глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявляли, що переговори можуть продовжити, бо сторони мають узгодити низку складних питань.

Читайте такожНапружені ядерні переговори щодо Ірану продовжаться ще кілька днів

Відео дня

ЄС продовжив пом'якшений режим санкцій проти Тегерану

Між тим президент США Барак Обама заявив у Вашингтоні, що переговори будуть "жорсткими". Чи завершаться вони успіхом до 7 липня, залежить від Тегерана.

"Я вийду з переговорів, якщо угода не буде прийнятною", - наголосив американський президент.

Однак, щоб не обтяжувати перебіг переговорів, Європейський Союз продовжив до 7 липня пом'якшений режим санкцій щодо Ірану, передає dpa. Це дасть ЄС час для пошуку довгострокового рішення, заявили у представництві ЄС у Брюсселі.

Санкції щодо Тегерана полегшили в листопаді 2013 року, щоб спростити пошук компромісу. Ірану, зокрема, дозволили експорт нафтохімічних продуктів до ЄС, торгівлю золотом і коштовними металами. 30 червня мав закінчитися термін дії полегшених санкцій, бо до цього часу сторони мали намір підписати остаточну угоду.