П'ятниця,
29 липня 2016

Наші спільноти

Експерти Bellingcat назвали ймовірних причетних до катастрофи MH17, серед них - Міноборони РФ й Путін

Група Bellingcat, яка займається пошуком даних з відкритих джерел, зокрема, соцмереж, 24 лютого представила доповідь "MH17 — потенційні підозрювані і свідки із 53 зенітно-ракетної бригади".

REUTERS
REUTERS

У звіті міститься інформація про російську бригаду, яка, на думку авторів, надала самохідну вогняну установку "Бук-М1", що збила рейс 17 Malaysia Airlines.

Також, на думку Bellingcat, можливо, оператори цього "Бука" служили в цій бригаді.

Зокрема, експерти міжнародної групи представили детальний опис розгортання бригади влітку 2014 року. "Вивчивши склад колони, що перевозила комплекси "Бук-М1" з Курська до російсько-українського кордону 23-25 червня 2014 року, ми встановили, що "Бук 3х2" перевозився у складі 2-го дивізіону 53-ї бригади", - йдеться у розслідуванні.

Крім того, описується інша колона, яка транспортувала техніку 1-го дивізіону через кілька днів після катастрофи MH17.

Також описуються солдати 53-ї бригади і надається інформація з їхніх записів у соціальних мережах. Зазначається, що солдати 2-го дивізіону розмістили в інтернеті величезну кількість інформації, в тому числі фотографії і текстові записи, що свідчать про їхнє перебування біля російсько-українського кордону в червні і липні 2014 року. "Ми найбільш докладно виклали інформацію про членів екіпажу "Бука" під номером 222, який був замінений "Буком 3х2", що збив, на нашу думку, MH17", - розповідають експерти Bellingcat.

У найбільш важливому розділі "Командири 53-ї зенітно-ракетної бригади" викладена детальна інформація про структуру командування бригади і дивізіону, які надали ймовірне знаряддя вбивства пасажирів MH17 (а підлеглі цьому командуванню військовослужбовці, можливо, привели його в дію).

Батько жертви катастрофи MH17 над Донбасом написав листа Путіну (текст)

"Ми надали інформацію про 14 офіцерів 2-го дивізіону 53-ї бригади (частково приховавши їхні особи), в тому числі про командирів розрахунків "Буків", які входили до цього дивізіону. Ми докладно розповіли про Сергія Борисовича Мучкаєва, командира 53-ї зенітно-ракетної бригади, а також його вище командування, в тому числі про начальника ППО 20-ї гвардійської загальновійськової армії Олексія Золотова і начальника ППО Західного військового округу Андрія Коханова", - зазначають автори розслідування.

При цьому відповідальність за вбивство пасажирів MH17 зі зброї, наданої російськими збройними силами і, ймовірно, керованої російськими військовими, врешті несе Міністерство оборони Російської Федерації і Верховний головнокомандувач Збройних сил Росії Володимир Путін, підсумували у доповіді.

Повний текст звіту можна прочитати тут.

Нагадаємо, 3 січня стало відомо, що Bellingcat передала слідству черговий звіт. В інтерв'ю телеканалу NOS засновник групи Еліот Хіггінс розповів, що його організація встановила 20 солдатів з 53-ї зенітно-ракетної бригади ППО Росії. На думку Bellingcat, хтось із них міг здійснити постріл з комплексу «Бук», який був вивезений з розташування бригади в Курську.

Bellingcat представила свій фінальний звіт 8 жовтня 2015 року. Група спеціалізується на вивченні інформації в соціальних мережах та інших відкритих джерелах.

Боїнг MH17 був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року, тоді загинули 298 осіб.

Читайте також

Новини світу

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку