Вівторок,
17 жовтня 2017
Наші спільноти

Як написати ефективне резюме?

Як писати резюме, щоб робота знайшла Вас сама? Рекомендації по написанню резюме від порталу rabota.ua

Мабуть, кожен з нас хоч раз в своєму житті шукав роботу. І задля працевлаштування писав резюме. Наскільки якісно вдалося це зробити – таке основне питання, бо від того, що та як описане в резюме, залежить швидкість та ефективність вашого працевлаштування. Тому – як написати резюме  – це перше питання, яке треба собі задати, коли треба найти або змінити роботу.

Отже, як написати резюме?

По-перше, треба підготувати оригінали або ксерокопії тих документів, на які ви будете в резюме посилатися. Це потрібно, щоб впевнитися, наприклад, що ви не загубили диплом та достеменно пам’ятаєте, що там написано. Або вірно знаєте дати прийому та звільнення та офіційну назву вашої посади. Бо часто-густо ви займаєтеся роботою, про яку класифікатор професій не чув – а кадровик змушений про вас щось писати у трудовій книжці.  А потім рекрутер, читаючи вашу трудову та звіряючи її з вашим резюме, щиро дивуватиметься. А ще можна знайти сертифікати всіх курсів, які проходили та відсортувати ті, які можна продемонструвати майбутньому роботодавцю – про іноземні мови, професійні досягнення тощо. Якщо у вакансії вимагається портфоліо – саме час його підготувати.

По-друге, треба свій професійний досвід викласти у зворотньому порядку – себто останнє місце роботи має бути першим після заголовку. Не треба копіювати туди посадову інструкцію або численні «гучні» фрази з інших резюме. Найкраще, що ви можете зробити – описати свої досягнення на цьому місці роботи. Це може бути, що завгодно – безпомилкове заповнення звітів або своєчасна їх здача в податкову, вміння домовитися з найвередливішими клієнтами, здатність економити на закупках навіть копійчаних товарів. Головне – ваші досягнення мають бути з ваших обов’язків, наприклад, про вдалу закупівлю краще писати завгоспу, про клієнтів – продавцю, а не навпаки.

По-третє, не треба докладно описувати весь професійний досвід, особливо давній. Достатньо, що ви з подробицями опишете останні три місця роботи, якщо загалом пропрацювали на них років 5-10. Інші місця роботи треба згадати, але не описувати на пів сторінки кожне.

В-четверте, ваші особисті якості краще описати не загальними фразами – комунікабельний, енергійний, стресостійкий – але написати про ваші особливості.  Тільки краще писати лаконічно – два-три формулювання. А про хобі слід згадати, якщо воно доцільне.

Останнє, але дуже важливе, - фото.  Воно потрібне, якщо посада, на яку ви претендуєте, є «обличчям компанії» або в вакансії є така вимога. Якщо ви додаєте фото, треба впевнитися, що воно досить свіже і відображає вас теперішнього, що воно вас не спотворює (деякі офіційні фото дуже вправно це роблять).

Після того, як ви склали резюме, треба його перевірити на грамотність та пунктуацію. Після того ще раз вичитати – чи все ви вірно написали по змісту на формулюванням. Доцільно  залучити когось з друзів в якості експерта – аби він ще раз уважно продивися ваше резюме. Якщо в вас є знайомий фахівець з персоналу – ще краще. Вивірене резюме можна розміщати на спеціалізованих сайтах, наприклад, на rabota.ua, або відгукуватися ним на цікаві для вас вакансії. З того, як швидко будуть відгукуватись роботодавці, можна зробити висновок – чи все вірно ви зробили з першого разу. Якщо ні – треба буде виконати «роботу над помилками».

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку