Субота,
21 жовтня 2017
Наші спільноти

Контроль рівня радіації — турбота про здоров'я: портативні дозиметри

В Україні радіаційна обстановка знаходиться в межах норми, а також ретельно перевіряються товари, що надходять до торгової мережі через офіційні канали. Імовірність отримати небезпечну дозу радіації, перебуваючи в побутових умовах або на природі, мізерно мала, за версією фахівців мережі магазинів «Ваше здоров'я».

Чому ж жителі великих міст воліють придбати особистий дозиметр? Чи є в цьому необхідність, або так чинять люди, які страждають від безпідставного страху за своє здоров'я? Мова не йде про працівників підприємств, де виробничий процес пов'язаний з виробленням іонізуючого випромінювання. На таких об'єктах співробітникам видаються особисті дозиметри.

Придбання побутового приладу, який проводить вимірювання в звичайних умовах, є цілком обґрунтованою пересторогою, завдяки якій можна запобігти негативному впливу зовнішнього середовища. Продукти з підвищеною радіацією хоч і рідко, але зустрічаються на ринках та в місцях неорганізованого продажу харчових продуктів (овочі, ягоди, гриби). Володар портативного приладу швидко визначить, наскільки відповідає продукція санітарним нормативам.

Стане в нагоді прилад і при покупці нерухомості. У монолітних і бетонних будинках не так уже й рідко фіксується підвищений фон випромінювання. Це пов'язано з тим, що в цементні розчини, будівельні суміші додаються сировинні матеріали, здатні накопичувати радіацію (пісок, глина, вапно). Дозиметр допоможе визначити ступінь потенційної небезпеки об'єкту нерухомості для здоров'я.

Заміри в приміщенні проводять неодноразово (у різних ділянках простору), після чого проводиться детальне обстеження предметів і конструкційних елементів. У сучасних моделях вимір і обробка інформації після виміру здійснюються протягом 40 секунд, після чого результати висвітлюються на РКТ-дисплеї. При перевищенні радіаційного фону спрацьовує звукове і візуальне сповіщення.

Одяг, іграшки, керамічний посуд, меблі, предмети кухонного начиння — ці, здавалося б, звичайні побутові предмети, можуть бути далеко не нешкідливими. До цього переліку відносяться несертифіковані дешеві товари з азіатських країн, які до сих пір зустрічаються на ринках.

Індивідуальні прилади носять в кишені, в сумці або на поясному ремені. Основні критерії вибору лічильника радіації:

умови експлуатації;

верхня і нижня межа вимірювань;

точність вимірювання гамма і бета-випромінювання (діапазон відносної похибки);

варіант кліматичного виконання (межі робочого температурного режиму);

функціональні можливості;

зовнішнє оформлення.

У мережі магазинів «Ваше здоров'я» представлені інноваційні прилади з широкими функціональними можливостями і простим механізмом практичного застосування. Придбання дозиметра дозволить контролювати властивості продуктів, навколишніх предметів, атмосферного повітря. Цифрові значення нормальних показників наведені в технічному паспорті, що додається до вимірювального пристрою.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку