Неділя,
24 вересня 2017
Наші спільноти

Посольства 9-ти країн з розмахом відзначили в Києві міжнародний день NOWRUZ

18 березня 2016 року в колонній Залі Київської міської державної адміністрації відбулося святкування міжнародного свята NOWRUZ .

Урочистий захід відбувся за участю 9-ти посольств іноземних держав в Україні: Азербайджанської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Республіки Ірак, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Таджикистан, Туркменістану, Туреччини та Республіки Узбекистан.

З вітальною промовою виступили дуаєн дипломатичного корпусу - Посол Білорусі в Україні Валентин Величко. Від країн-організаторів вступне слово сказав посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов, до нього приєдналися глави іноземних місій Азербайджану, Афганістану, Іраку, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туреччини та Узбекистану. На дев'яти мовах своїх рідних країн дипломати привітали гостей з весняним святом та відзначили важливість проведення подібних заходів!

Відвідали подію в цьому році більше тисячі гостей, серед яких були представники міжнародних організацій, депутати Верховної Ради, міністерств, громадські діячі, працівники засобів масової інформації, представники діаспор, національних меншин, громадських організацій, голови таких дипломатичних місій в Україні як: Болгарії, В'єтнаму, Грузії, Румунії, Куби, Марокко, Молдови, Сирії, Кувейту, Лівану, Палестини, Словенії, Македонії, Індії, Японії та багатьох інших.

В рамках свята публіка могла переглянути урочистий концерт. Відкрили творчу програму колектив «Калиновий гай», виступ якого організувала Генеральна дирекція з обслуговування Іноземних представництв (ГДІП). Глядачі також прослухали вокальні номери у виконанні Народного Артиста України Гурбана Аббасова (Посольство Азербайджану в Україні); двічі лауреата Першої премії Всеукраїнського конкурсу «Джаз дебют» - Лейли Кхудер (Посольство Іраку в Україні ); Заслуженої артистки України Інеш Кдирової і шоу-балету «А-6» (Посольство Казахстану в Україні); Ірити Жийдеєвої (Посольство Киргизстану в Україні), лауреата міжнародних конкурсів Хафіз Сідік Дарбори (Посольство Таджикистану в Україні), групи «МАКАМ» (Посольство Туреччини в Україні), студентского ансамблю «Гьозеллер» (Посольство Туркменістану в Україні). Глядачі також ознайомилися з танцювальними традиціями країн через постановки колективу «Арія» (Посольство Афганістану в Україні) та ансамблю народного танцю «Росток», худ.керівник Лола Верлан (Посольство Узбекистану в Україні).

Крім художньої програми гості змогли познайомитися з культурою та автентичністю країн-організаторів NOWRUZ в Україні через тематичні стенди-виставки, організовані представниками Посольств. На декорованих локаціях були представлені предмети побуту, народної творчості, національних елементів одягу, аксесуарів і багато чого іншого. У межах своїх зон організатори свята також пригощали гостей національними стравами своїх держав. Відвідувачі могли скуштувати найрізноманітніші види плову, східні солодощі, напої, сухофрукти та інші традиційні ласощі.

Довідка: 19 лютого 2010 року на 64-й сесії Генеральної Асамблеї ООН була прийнята Резолюція «Міжнародний день Навруз». Згідно резолюції Генеральна Асамблея ООН закликає держави-члени «докладати зусилля для підвищення рівня інформативності про Наврузе і організувати щорічні заходи в ознаменування цього свята».

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку