Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

Нова концепція розвитку Вінниці

Українсько-німецько-швейцарський проект розпочинає роботу над створенням плану інтегрованого розвитку міста.

Протягом наступних 18 місяців у Вінниці в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» розроблятиметься концепція інтегрованого розвитку міста відповідно до засад Європейської хартії місцевого самоврядування та Лейпцизької хартії сталого європейського міста. Цей проект виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та фінансується Урядами Німеччини та Швейцарії.

У четвер, 14.04.2016 року, пан Корольчук Ігор Євгенович, уповноважений представник міського голови, дав старт проекту з інтегрованого розвитку в місті Вінниця на першому засіданні міждисциплінарної робочої групи. Робоча  група складається з представників основних департаментів міської ради та активних громадських організацій. Вона повинна поєднати всі актуальні плани, зібрати необхідні статистичні дані та на їх основі розробити новий інтегрований план розвитку міста. Окрім місцевих фахівців у роботі прийматимуть участь експерти з Німеччини та Швейцарії. «План називається інтегрованим, оскільки з одного боку він має об’єднати та узгодити між собою всі напрацювання з планування діяльності міста в таких сферах, як: охорона навколишнього середовища, організація дозвілля, транспортна система, енергетика, охорона водних ресурсів та ін., в одному гармонізованому довгостроковому плані. З іншого боку до роботи над планом зможуть активно долучатися широка громадськість та всі зацікавлені групи суспільства», - пояснив пан Матіас Брандт, керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

У співпраці з представниками громадського суспільства та виконавчої влади міста буде розроблено проект плану і представлено його на розгляд міській раді. Водночас проект з розробки інтегрованого плану є своєрідним внеском в імплементацію Україною Лейпцизької хартії сталого європейського міста, яку підписали 28 країн Європейського Союзу на знак демократичного управління містами.  Необхідно зазначити, що в процесі розробки інтегрованого плану місто отримає більший доступ до джерел фінансування  національних та міжнародних програм. Наприклад, у рамках проекту будуть створені детальні інфраструктурні плани. «Чітке планування є необхідною передумовою для доступу до подібних джерел фінансування. До того ж нашою спільною метою є покращення життя міста», - підкреслив пан Брандт.

Наразі відбувається активізація проектів з покращення міської мобільності, визначених спільно зі швейцарською стороною. До важливих вихідних пунктів також належить узгодженість проектної діяльності з актуальними міськими стратегіями енергоефективності та планами сталого розвитку транспорту.

У першу чергу до кінця 2016 року повинні бути зібрані дані та оцінені вже існуючі плани й програми розвитку. «Спираючись на результати оцінки, ми створимо модель розвитку майбутнього нашого міста», - повідомив пан Брандт. Паралельно зі створенням моделі розвитку міста команда українських, німецьких та швейцарських експертів розробить програму з підвищення кваліфікації для співробітників Вінницької міської ради та концепцію залучення громадськості. У процесі реалізації проекту ключову роль відіграватиме КП «Інститут розвитку міст». У найближчі тижні також буде створено громадське інформаційне бюро та проведено ряд інформаційних та інших заходів. 

З подальшими питаннями стосовно проекту будь-ласка звертайтеся: Daryna.Chuhunova@giz.de

Довідка: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку