Середа,
20 вересня 2017
Наші спільноти

Ігор Янковський вручив нагороди переможцям конкурсу короткометражних фільмів "Україна: Шлях до миру!"

Награждение победителя конкурса: Председатель жюри Иван Козленко, актриса Марта Косовская и меценат Игорь Янковский
Нагородження переможця: Голова журі Іван Козленко, актриса Марта Коссаковська (в центрі) та Ігор Янковський

25 квітня в Києві, в концерт-холі Bel étage відбулася церемонія нагородження переможців Конкурсу короткометражних фільмів «Україна: Шлях до миру!». Ініціатором проведення заходу став меценат Ігор Янковський, а оргкомітет очолив молодий український режисер Нікон Романченко. Призовий фонд Конкурсу склав 270 тисяч гривень.

За час прийому конкурсних робіт, з 17 листопада 2015 року і до 10 квітня цього року організатори отримали безпрецедентну кількість короткометражних фільмів зі всіх куточків України, аж 145 картин! Це засвідчує значний творчий потенціал молоді, яка всупереч непростим реаліям сьогодення, творить позитивне кіно, наповнене оптимізмом та надією.

Відкриваючи церемонію нагородження, засновник Всеукраїнського благодійного фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський відзначив, що ініціював Конкурс короткометражок з близькою всім українцям темою, щоб молоді режисери висловитися на тему побудови мирного життя в Україні. «Мені здається дуже важливим чітко означити ті обставини, які об’єднують Схід і Захід, Північ і Південь України. Адже насправді у нас набагато більше того, що нас пов'язує, ніж того, що роз'єднує. Я  сподіваюся, що новий Конкурс стане тією платформою, за допомогою якої молоді режисери зможуть висловити свою громадянську позицію та знімати фільми про нову Україну» - додав меценат та закликав молодих режисерів і надалі знімати кіно та не боятися творити.

Голова Держагентства з питань кіно Пилип Іллєнко відзначив непересічне значення цього заходу для майбутнього не лише українського кінематографу, а й культури в цілому. «Треба пам'ятати, що саме завдяки короткому метру в 90-х та на початку 2000-х років український кінематограф вижив та отримав можливість розвиватися сьогодні. Завдяки подібним роботам молодих митців ми зможемо створити нові культурні символи та архетипи, які б відображали нашу індивідуальність, зробили би нас більш цікавішими решті світу» - додав Пилип Іллєнко та подякував Ігорю Янковському за підтримку кіномистецтва.

Оцінювало роботи півфіналістів професійне журі, до якого увійшли креативний продюсер телеканалу «Україна» Олена Канішевська,  директор-президент телеканалу ICTV Олександр Богуцький, відомий кіно-продюсер Олег Кохан та керівник Відділу культурної дипломатії МЗС України – Ольга Жук. Головою журі став Генеральний директор Національного Центру Довженка – Іван Козленко.

Переможцями Конкурсу короткометражних фільмів стали фільми «Хто підставив Кіма Кузіна?» Антоніо Лукіча та «Голден лав» Павла Острікова, зайнявши третє та друге місця відповідно. Перше місце виборов фільм Валерії Кальченко «Скажи кукурудза». Переможцем в номінації «Глядацькі симпатії» стала картина «Той, хто навчив нас літати» Володимира Власенка. 

На основі робіт фіналістів буде створена добірка короткометражних фільмів для їх показів у всіх регіонах України. Також, Фонд планує презентацію робіт фіналістів конкурсу закордоном, зокрема, в рамках 69 Каннського кінофестивалю, куди планують відвести десять молодих українських кінематографістів, які покажуть свої роботи в спеціальній секції Short Film Corner.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку