П'ятниця,
22 вересня 2017
Наші спільноти

Здолати рак щитовидної залози та повноцінно жити

Рак щитоподібної залози — «молоде захворювання»: у 60% випадків його діагностують у пацієнтів молодше 50 років. А в 3% його розпізнають у підлітків і дітей! Пухлина розвивається повільно, а симптоми часто маскуються під супутніми захворюваннями.

У Кіровоградській, Запорізькій, Сумській та Чернігівській областях рівень смертності від раку щитоподібної залози втричі перевищує середньоукраїнський. Загалом, у восьми областях України фіксується зростання рівня смертності. На відміну від України, в Ізраїлі за останні 10 років у кілька разів збільшився коефіцієнт ранньої діагностики раку щитоподібної залози, і знизилася відносна смертність. Успіх пов'язаний з якістю діагностичного обладнання, досвідом ендокринологів та онкохірургів.

Сигнали тривоги, будьте обережні

В якому випадку варто терміново бити насполох та бігти до лікаря? Озбройтеся інформацією про основні симптоми раку щитоподібної залози:

- хрипота, стиснене дихання;

- на пізніх етапах — неприємні відчуття, які виникають від тиску новоутворення на стравохід і трахею, утруднюється ковтання;

- зміна рівня тиреоїдних гормонів (симптоми гіпотиреозу, гіпертиреоїдизм), якщо залучені паращитоподібні залози — розвивається системний остеопороз (переломи кісток).

НІ гормонам! Повноцінне життя після операції

Ізраїльські онкологи застосовують методи мікрохірургії, які дозволяють видаляти лише уражені ділянки органу. Операція має назву — тиреоїдектомія. Вона дозволяє уникнути залежності від замісної терапії. Це означає, що пацієнт не має приймати гормони протягом всього життя. Вартість варіюється в межах 11 000$. Якщо цей вид раку був виявлений на 1-2А стадії, він лікується ендоскопічно. Не лишаючи після операції навіть шва.

Якщо пухлини великі, в ізраїльські лікарі залишають елементи щитоподібної залози навколо паращитоподібних залоз, адже це зменшує ризик пошкодження і гормонального дисбалансу.

Ефективне лікування на останніх стадіях

Тільки у разі, коли були виявлені метастази, орган видаляється повністю. Повна тіреоїдектомія проводиться в Ізраїлі, якщо пухлина проникає за межі капсули залози.

З метастазами за кордоном борються за допомогою терапії з препаратами радіоактивного йоду. Метод дає можливість знищити метастази, не  завдаючи шкоди здоровим тканинам (йод всмоктується переважно клітинами з тканин щитоподібної залози). Лікування триває лише 2 дні. Згідно з інформацією, отриманою від Міжнародного центру підтримки Bookimed, радіойодтерапія коштує від 7 до 11 000 $.

Жити без страху рецидиву

Протягом 14-ти днів пацієнт має пройти замісну гормонотерапію. За кордоном використовують аналоги левотироксина. Це необхідно, оскільки у цей період прооперована залоза не може виконувати своїх функцій в повному обсязі. Як показує практика, у пацієнтів на гормонотерапії рецидиви розвиваються рідше.

Ендокринологи ретельно коригують дозу препарату. Це дозволяє уникнути випадіння волосся, а також супутніх гормональних захворювань.

В ізраїльських клініках пацієнтів з раком щитоподібної залози лікують не в онкологічному відділенні, а у відділенні ендокринології. Це пов'язано зі значною відмінністю ізраїльського підходу від українського: вузькопрофільний фахівець не просто лікує рак, а робить все можливе, щоб зберегти життєво важливі функції.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку