Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

Готуємося до переходу на цифрове мовлення: вибираємо приставку DVB-T2

Власники аналогових телевізорів не зможуть дивитися улюблені передачі, починаючи з липня 2017 року. Уряд України планує відключити аналогове телемовлення до 30 червня, щоб звільнити задіяний частотний ресурс 790-862 МГц для державного цифрового телебачення. План поетапного відключення каналів буде підготовлений до жовтня 2016 року.

Для прийому та дешифрування сигналу в новому стандарті DVB-T2 буде потрібен сучасний телевізор із вбудованим цифровим тюнером або приставка Т2, що підключається до аналогового ТБ за допомогою кабелю АV або HDMI. Зовнішній ресивер буде потрібен і для цифрових телевізорів стандарту DVB-T, які також не зможуть приймати сигнал в ефірному стандарті другого покоління DVB-T2.

В Україні безкоштовне цифрове мовлення в стандарті DVB-T2 було запущено оператором "Зеонбуд" в 2011 році. Сьогодні в новому форматі транслюється 32 канали, включаючи 28 каналів загальнонаціонального мовлення. Відеоконтент 10 каналів має високу роздільну здатність HD. Передавачі цифрового сигналу розташовані в 166 населених пунктах. За даними t2.at.ua, зона покриття мережі національного цифрового ТБ складає 95% території України.

Як вибрати цифрову приставку Т2

Цифрові ресивери відрізняються функціональними можливостями. Консультанти інтернет-магазину "Фокстрот" рекомендують приділяти увагу наступним аспектам:

1. Запис на зовнішній носій: багато моделей записують відеоконтент на жорсткий диск або флешку при натисканні на відповідну кнопку на пульті. Таймер відстрочки дозволяє здійснювати запис у встановлений час навіть за відсутності користувача.

2. Підтримка дозволу HD: багато безкоштовних і платних каналів транслюються у високій роздільній здатності.

3. Наявність картридерів: картоприймач необхідний для установки карт доступу, що дозволяють переглядати платні канали від певних операторів ефірного цифрового ТБ. Замість картридера може використовуватися спеціальний CI-слот для модулів, в які встановлюються карти доступу.

4. Управління: перемикання каналів здійснюється за допомогою пульта дистанційного керування та кнопок, розташованих на лицьовій панелі ресивера.

5. Роз'єми: сучасні моделі мають RCA-, HDMI- і USB-виходи.

Як підключити цифрову приставку до телевізора

Для переходу на новий стандарт мовлення буде потрібен не тільки ресивер DVB-T2, а й колективна або персональна ефірна антена – всеволнова (комбінована) або дециметрового діапазону.

1. Високочастотний антенний кабель підключається до антенного роз'єму приставки RF IN.

2. Штатний кабель ресивера (потрійний тюльпан) з'єднується з роз'ємами VIDEO, R-AUDIO і L-AUDIO на ТБ. Підключення може здійснюватися кабелем HDMI.

3. У меню телевізора необхідно вибрати джерело сигналу і запустити автопошук цифрових каналів. При ручному пошуку потрібно вводити номер/частоту каналу.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку