Вівторок,
19 вересня 2017
Наші спільноти

Нові міністри Ізраїлю готові розвивати співпрацю з Україною

У вівторок, 7 червня, відбувся черговий робочий візит групи міжпарламентських зв'язків Верховної Ради України з Ізраїлем: майже 40 українських політиків і дипломатів відвідали Ізраїль, поспілкувалися з ізраїльськими колегами, відвідали пленарне засідання Кнесету і провели ряд переговорів. Організатором візиту виступила депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Державою Ізраїль із співголовою Георгієм Логвинським за участі Почесного консула Держави Ізраїль в Західному регіоні України Олега Вишнякова.

У поточному році виповнюється 25 років з моменту встановлення дипломатичних відносин між Україною та Ізраїлем. За словами Олега Вишнякова, двосторонні відносини мають величезні перспективи розвитку. Перш за все, це стосується сфери високих технологій, сільського господарства та розвитку туризму.

Серйозним поштовхом для розвитку україно-ізраїльського співробітництва стало підписання договору про надання квот на 20 тисяч робочих місць для українських будівельників. Як зазначив Почесний консул, це довгоочікуване рішення: «Тим самим Ізраїль проявляє себе як справжній друг України». Олег Вишняков нагадав, що в Ізраїлі проживає близько 500 тисяч вихідців з України, тому «можна стверджувати, що розвиток двосторонніх відносин між Україною та Ізраїлем визначено історично». У той же час в Україні очікують від Ізраїлю більш чіткої позиції з питань про Голодомор, російську агресію та присутність ізраїльських безпілотників на Донбасі.

Вкрай продуктивною стала зустріч українських парламентаріїв з міністром алії і абсорбції Держави Ізраїль Софою Ландвер. Міністерство алії і абсорбції відповідає за реалізацію державної політики в галузі імміграції. Сьогодні через події на Сході України істотно збільшився потік бажаючих виїхати в Ізраїль. Пані Ландвер обговорила з українськими політиками проблеми інтеграції нових репатріантів, розповіла українським делегатам про те, як вирішується проблема безробіття в Ізраїлі, про соціальну підтримку репатріантів та інше. Також пані міністр збентежила українську сторону питанням необхідності виплати пенсій своїм колишнім громадянам.

Українська сторона «не залишилася в боргу»: на наступній зустрічі українці в не менш делікатне становище поставили своїми запитаннями нового міністра оборони Ізраїлю Авігдора Лібермана. Серед питань, адресованих Ліберману, пролунало і таке: чим можна пояснити польоти ізраїльських безпілотників в небі над Донбасом. Ізраїльський міністр пообіцяв особисто розібратися з цим питанням і повідомити докладну інформацію. Він також подякував Георгію Логвинському та Олегу Вишнякову за організацію зустрічі.

Авігдора Лібермана по праву можна назвати одним з найбільш харизматичних політиків сьогоднішнього Ізраїлю. Навколо його призначення на пост міністра оборони вирувало чимало пристрастей та було багато протиріч. Однак безсумнівним є один позитивний момент - пан Ліберман великий прихильник і шанувальник України. Хочеться вірити, що новий міністр оборони дійсно зрушить питання співпраці між Україною та Ізраїлем у військовій сфері зі стадії перманентних переговорів до стадії ефективної реалізації.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку