Вівторок,
19 вересня 2017
Наші спільноти

Молоді українські режисери зав’язали ділові зв’язки на Каннському кінофестивалі – Ігор Янковський

14 червня в Києві відбулася неформальна зустріч молодих українських режисерів, де вони поділилися своїм досвідом участі в 69-му Каннському  кінофестивалі. Організаторами зустрічі виступили засновник Громадської організації «Ініціатива заради майбутнього» Ігорем Янковським, який профінансував поїздку режисерів до Канн та голова Держкіно України Пилипом Іллєнко.

Організатори та учасники прес-конференції
Організатори та учасники зустрічі

Відкриваючи зустріч, Ігор Янковський виразив надію на те, що висадка потужного десанту молодих українських кінематографістів у Каннах дозволила режисерам-початківцям значно розширити горизонти своєї творчості. «Наша головна мета – допомогти українським режисерам зав’язати корисні зв’язки на міжнародному рівні, сприяти їх професійному та творчому розвитку. А завдяки участі в міжнародних кінофестивалях, присутності на них молодого покоління режисерів ми зміцнюємо українську позицію на міжнародному рівні!» -  зазначив Ігор Янковський.

Голова Держкіно України Пилип Іллєнко розповів про роль проведених в Каннах заходів для української кіноіндустрії в цілому: «На певному етапі свого розвитку українське кіно випало зі світового кінематографу. Головними критеріями при цьому виступає не кількість завойованих нагород та відзнак, а присутність на фестивалях, підтримка постійного діалогу з іноземними колегами щодо перспектив співпраці, створення фільмів в копродукції. Завдяки підтримці Громадської організації «Ініціатива заради майбутнього» та особисто Ігоря Янковського,  ми змогли цього року заявити про українське кіно на наймасштабнішому кінофорумі, де  вперше в історії України провели бізнес-ланч «MEET UKRAINIAN PRODUCERS» та налагодили перспективний діалог з іноземними продюсерами».

«Участь у роботі найбільшого у світі кіноринку на Каннському кінофестивалі мала важливе значення не тільки для мене особисто, а і для українського кінематографу в цілому.  Ми не лише змогли представити свої проекти іноземним продюсером, розпочати важливі перемовини про співробітництво, а й відвідали безліч цікавих та важливих для нашого професійного розвитку майстер-класів, познайомилися зі своїми колегами та професійними кінематографістами з інших країн» - поділився своїми враженнями  молодий режисер Наріман Алієв, який представляв в Каннах свою стрічку «Без тебе» («Sensiz»).

«Головне, що Канни надихають знімати нові фільми, щоб повернутися туди вже для участі у конкурсній програмі», - зазначила ще одна учасниця зустрічі Ріта Кузьміна. Режисер Павло Остріков зізнався, що до поїздки до Канн він ніяк не міг закінчити свій кіносценарій, а після повернення написав вже два нових. Мар’яна Литвинова, Ганна Борисова та Соломія Томащук поділилася своїми враженнями від участі в роботі воркшопів та майстер-класів, а Пилип Сотниченко розповів про свій досвід спілкування з кінокритиками та відбірниками міжнародних кінофестивалів, завдяки якому він спланував подальшу активність у просуванні своїх робіт по світу.

Підбиваючи підсумки активностей на Каннському кінофестивалі, молоді режисери зійшлися в думці, що участь в масштабних кінофестивалях грає ключову роль для побудови конкурентної та потужної сучасної української кіноіндустрії, адже саме завдяки цим заходам можна познайомитися з сучасними трендами та познайомитися зі своїми колегами, продюсерами, відбірниками інших кінофестивалів.

18 та 19 червня на кіноринку Marché du Film відбулися покази короткометражних фільмів молодих українських кінематографістів, які стали учасниками проекту «Коротше, Канни».  В рамках проекту організатори відібрали 10 молодих режисерів, які завдяки фінансовій та організаційній підтримці Громадської організації «Ініціатива заради майбутнього» взяли участь в роботі 69-го Каннського кінофестивалю, де особисто представили свої фільми.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку