Вівторок,
27 червня 2017
Наші спільноти

Андрій Довбенко: Суддя буде звільнений, якщо не підтвердить законність набуття майна або доходів родини

30 вересня набули чинності зміни до Конституції, згідно з якими Вища рада юстиції буде реорганізована у Вищу раду правосуддя. З цього часу почався відлік часу до ліквідації ВРЮ – головного суддівського інкубатора країни.

Так юридичний експерт Андрій Довбенко прокоментував зміни правового поля країни, яке регулює формування і функціонування судової системи. За його словами, повне поглинання однієї структури іншою завершиться до 30 квітня 2019. На той час в Україні буде сформований новий конституційний орган - ключовий для судової влади країни.

«Зарано говорити, наскільки глобально вплине зміна вивіски в суддівському «відділі кадрів» на систему правосуддя в цілому. Але суддівську касту точно вже почало штормити через ці конституційні зміни», - каже Андрій Довбенко.

Він зазначив, що з 30 вересня вступили в силу кілька принципових для суддівського корпусу конституційних норм, які суттєво вплинуть на систему судочинства. В першу чергу підвищено вікові і професійні цензи до кандидатів на суддівство, запроваджено конкурсний принцип призначення, більш акцентовано визначено гарантії незалежності та недоторканності.

Андрій Довбенко відзначив важливість заміни абсолютного суддівського імунітету  обмеженим – функціональним. «Суддю тепер не можна притягнути до кримінальної відповідальності за його юридичну позицію, викладену в судовому рішенні. Але він нестиме кримінальну та дисциплінарну відповідальність за злочини і проступки, що впливають на його позицію при здійсненні правосуддя. Для цього йому достатньо сходити в ресторан з учасником правовідносин, або, скажімо, взяти безвідсотковий кредит на покупку квартири в центрі Києва», - каже Андрій Довбенко.

Він зазначив, що суддю можуть взяти під варту або заарештувати без згоди Вищої ради правосуддя, якщо затримають під час або відразу після скоєння тяжкого злочину. «А це означає, що найбільш одіозні представники суддівського корпусу вимушено покинуть або вже покинули суддівську систему», - підкреслив Довбенко Андрій.

Він вважає важливим те, що суддя відповідно до закону буде звільнений з посади, якщо не зможе підтвердити законність походження свого майна або доходів сім'ї. «Це один з найбільш важливих чинників. Його актуальність підтверджує хвиля масових суддівських звільнень», - зазначає Андрій Довбенко. «Конституційні новації створюють юридичну основу для нормальної системи правосуддя. Важливо, щоб основа виявилася стійкою до політичних і корупційних ризиків. Без цього суддівські дракони відродяться в нових правових реаліях», - підкреслив АндрійДовбенко.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку