Ювілейний V Український Жіночий Конгрес "Лідерство жінок як цінність" відкрила Олена Кондратюк, Віцеспікерка Верховної Ради України.

 "Ми системно займаємося темою рівності вже не перший рік. І оцінюючи наші досягнення, зауважу, що ми часто не акцентуємо, або в швидкому плині часу, не помічаємо ті колосальні та, насправді, позитивні зміни, які відбулися в нашому житті за 30 років Незалежності.

Щиро пишаюся тим, що ми з вами є не просто свідками цих змін. Ми є тими Змінотворцями, які дали людям усвідомлення того, що гендерна рівність - це найбільш справедлива та відчутна зміна в житті країни. Це в тому числі й результат роботи нашого Конгресу, як майданчика для всеукраїнської дискусії. Це наше з вами спільне досягнення.

Це наслідок активної позиції кожного і кожної у своїй сфері діяльності, починаючи з невеликої громади, малого бізнесу, закінчуючи інститутами громадянського суспільства, великим та відповідальним бізнесом, ухваленням Верховною Радою законів про зняття бар'єрів для жінок у військовій службі, протидії сексизму, запровадження квот для участі осіб однієї статі у виборчих списках на місцевих та парламентських виборах.

Усе це є прикладом успішного та дієвого жіночого лідерства, яке змінює не просто правила гри, а впроваджує в життя і суспільну свідомість, уже як звичне явище, нову етику та культуру взаємодії жінок та чоловіків. ", - підкреслила вона.