этот материал доступен на русском

В окупованому Криму назріла незворотна екокатастрофа

09:34, 15 листопада 2019
Екологія
7149 0
Білогірське водосховище, вересень 2019 року / Крим.Реалії

Запаси води в Чорноріченському водосховищі скоротилися до 30 мільйонів кубометрів, а це менше половини його об'єму, повідомляє "Крим.Реалії".

Читайте такожКримський міст дедалі більше просідає, екологічні проблеми неминучі - соцмережі

Зазначається, що основний запас води в Криму припадає на водосховища природного стоку, загальним обсягом 188 мільйонів кубометрів води. Однак через посушливу осінь у них сьогодні приблизно 70-75 мільйонів кубометрів води. Найбільш плачевна ситуація з Аянським водосховищем, яке частково живить Сімферополь – тут залишилося менше півмільйона кубометрів води.

У Криму майже повністю пересохли верхів'я річки Альми, що наповнює Партизанське водосховище, яке живить Сімферополь. Також без води залишилася Чорна річка, води якої вливаються в Чорноріченське водосховище, що забезпечує Севастополь. Висохли й невеликі річки Алушти, Судака і Феодосії.

Залишки води в Балановському водосховищі трубопроводом направили в село Перевальне, де розташовані підрозділи російських військових.

Вирішити проблему водного дефіциту за рахунок видобутку підземних вод неможливо, оскільки підземні ресурси бідніють день від дня. Крім того, безконтрольне викачування води з підземних горизонтів, що призвело до порушення гідробалансу на півострові та сильної мінералізації прісної води. В результаті перевищення частки солей фіксують уже в центрі Криму.

Раніше експерти назвали екологічні наслідки окупації в Криму.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter