Ілюстрація REUTERS

Аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) повідомляють, що критична ситуація зі зростанням імпорту картоплі в країну досягла свого апогею в жовтні 2019 року. Російську картоплю завозять в Україну під виглядом білоруської.

Читайте такожУкраїна збільшила експорт олійних культур на чверть

Про це повідомляє ТСН.ua з посиланням на прес-службу асоціації.

У листопаді знову був оновлений рекорд імпорту - в країну ввезли 92,6 тисячі тонн товарної картоплі - більше, ніж будь-коли в історії України за цілий рік. Всього ж від початку сезону 2019/20 років в Україні вже імпортовано понад 142 тисячі тонн картоплі, що в 529 разів більше, ніж за той же період попереднього сезону.

"Попри те, що картопля є найбільш споживаним в Україні продуктом плодоовочевої галузі, якщо вірити даним статистики, обсяги його продажів в натуральному вимірі в мережах супермаркетів країни менше, ніж, наприклад, обсяги продажів цитрусових або бананів", - розповідає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

"Виходить, що в жовтні в Україні було ввезено близько половини річного обсягу продажів картоплі мережами супермаркетів, а це вже дуже суттєво", - зазначає експерт.

Зараз ціни на картоплю в Україні вищі, ніж в Польщі в середньому на 10 центів США за кг, і вище, ніж в Росії - на 20 центів США за кг, тобто більш ніж у два рази. І хоча картопля в Україні офіційно поставляє, в основному Білорусь, де ціни також удвічі нижчі, ніж в Україні, але значна частина цієї картоплі має російське походження. Та й прямі поставки картоплі в Україну з РФ також здійснюються, оскільки виявляється, заборони на такі поставки немає.

"З огляду на обсяги імпорту картоплі в Україні, а також оціночні обсяги виробництва цих коренеплодів в країні 2019 року, існує висока ймовірність зниження цін на картоплю в другій половині сезону", - вважає Катерина Звєрєва, директорка з розвитку УПОА.

Нагадаємо, 4 листопада повідомлялося, що в Україні знову подешевшала картопля. Вже кілька тижнів ціни на городину стартують від 8 гривень за кілограм.