Ілюстрація REUTERS

Фермери отримають пільгові умови придбання сільськогосподарської землі після запровадження в Україні ринку землі.

Про це йдеться в повідомленні Офісу президента з нагоди Дня фермера в Україні, який відзначається 19 червня.

"Фермери отримають пільгові умови придбання сільськогосподарської землі. Зокрема, ті, хто має господарство на землях державної власності, переданих їм у постійне користування, зможуть придбати цю землю в безпроцентну розстрочку на 10 років", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Читайте такожДо КСУ надійшло ще одне подання про визнання неконституційним закону про ринок землі

Також повідомляється, що органам місцевого самоврядування будуть повернуті повноваження з управління землями місцевих громад за межами населених пунктів, яких вони були позбавлені з 1 січня 2002 року.

"Земельна реформа надаватиме переваги національному малому та середньому агровиробнику. Передбачено заснування Фонду гарантування кредитів малим фермерам і Фонду розвитку сільських територій. Також буде створено національну інфраструктуру геопросторових даних, буде заповнено "білі плями" в кадастрі", - йдеться в повідомленні.

Як передає ОП, президент України Володимир Зеленський підкреслив, що без земельної реформи в України не буде шансу знову стати житницею Європи.

"Цього року парламент прийняв, а я підписав, низку законів, які впорядковують обіг землі, роблять його прозорим, справедливим та ефективним. Розвиток фермерства надзвичайно важливий для української економіки", - цитує слова Зеленського Офіс президента.

Згідно з повідомленням, в рамках розпочатої реформи в 2020 році на підтримку українських сільгоспвиробників держава виділила 4 млрд грн, а доступ коштів для малого фермера буде максимально спрощений.

Читайте такожЗеленський розповів, коли будуть зняті обмеження на купівлю землі іноземцями

"Досить просто зареєструватися в системі Аграрного реєстру, щоб отримати допомогу за програмами, визначеними урядом", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 28 квітня Зеленський підписав закон, що запроваджує ринок сільськогосподарських земель в Україні з липня 2021 року.

Закон передбачає поетапну земельну реформу: з 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі зможуть лише фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. На другому етапі, з 1 січня 2024 року розмір концентрації збільшиться до 10 тис. гектарів, а купувати землі зможуть також юридичні особи.