Ціни на продукти у квітні зросли на 2,2% / фото УНІАН

Ціни на продукти харчування в Україні у квітні зросли на 2,2% проти березня цього року, але карантинні обмеження несуттєво вплинули на зростання цін.

Читайте такожДержстат назвав продукти, які найбільше подорожчали з початку року (інфографіка)

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на директора Юрія Лупенка.

Відео дня

"Споживчі ціни на продукти харчування в Україні у квітні 2020 року виросли порівняно з березнем на 2,2%. У березні зростання цін порівняно з лютим становило 0,4%. Відносно невисокий рівень зростання цін свідчить, що в період дії карантинних заходів, введених в Україні з 12 березня 2020 року, цілком можливого зростання споживчих цін на продукти харчування не відбулося", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, відсутність масштабного ажіотажного попиту і суттєвого подорожчання в березні-квітні можна пояснити зменшенням купівельної спроможності українців.

Найбільше у квітні зросли ціни на фрукти (+ 12,8%), що можна пояснити сезонним чинником і тимчасовим закриттям оптово-роздрібних продовольчих ринків, а також на яйця (+ 9,4%), які до цього постійно дешевшали.

"Однак ці товари не відносяться до категорії тих, якими запасаються надовго", - наголошується в повідомленні.

Разом з тим, ціни на продукти харчування, якими українці запасаються насамперед, у квітні зросли значно менше. Макаронні вироби подорожчали на 1,9%, м'ясо і м'ясопродукти - на 0,9%, олію соняшникову - на 0,3%, а на вершкове масло - не виросли зовсім.

Винятком є лише цукор. Ціни на нього виросли на 2,9% у березні і на 4,8% у квітні - але внаслідок впливу інших чинників, а не карантинних обмежень.

"Водночас, зростання цін на продукти харчування у квітні стало найбільшим з червня 2017 року. А порівняно з квітнем 2019 року споживчі ціни на продукти харчування збільшилися на 2,5%", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, у понеділок, 18 травня, набула чинності постанова Кабінету міністрів від 22 квітня про державне регулювання цін на соціальні продукти харчування і товари протиепідемічного призначення.

До переліку соціально значущих продуктів харчування ввійшли гречка, цукор, пшеничне борошно вищого ґатунку, макаронні вироби, пастеризоване молоко жирністю 2,5%, житньо-пшеничний хліб, яйця категорії С1, тушка куряча, мінеральна вода без газу, вершкове масло жирністю 72,5%.