Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів має намір виділити 2 млрд грн зі спеціального фонду по боротьбі з коронавірусом на сферу освіти та науки.

Відповідне протокольне доручення було дано на засіданні уряду в середу, 22 липня.

Читайте такожМедик спрогнозувала, коли з'явиться вакцина від COVID-19

На що підуть гроші

Ці кошти планують спрямувати на виконання трьох бюджетних програм.

Йдеться про забезпечення пожежної безпеки в установах, підтримку пріоритетних напрямів наукових досліджень, поліпшення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників.

Розмір спецфонду

13 квітня 2020 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про держбюджет на 2020 рік, згідно з якими було створено спецфонд по боротьбі з коронавірусом об'ємом 64,7 млрд грн.

Більш ніж половина коштів цього фонду було спрямовано на ремонт доріг.

18 квітня зміни підписав президент. Станом на 1 липня 2020 року, Кабінет міністрів України розподілив 19 мільярдів гривеньна боротьбу з COVID-19.

6 липня 2020 року уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до Кабінету міністрів з проханням виділити 14,5 млн грн з Фонду боротьби з COVID-19. 10 млн грн з них планувалося витратити на ремонт адміністративного будинку, 3,5 млн грн - на створення веб-сайту, а також 1 млн грн - на відрядження в рамках національного превентивного механізму.

21 липня 2020 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що коштів спеціального фонду по боротьбі з коронавірусом, який був створений при секвестрі державного бюджету, достатньо, щоб пом'якшити вплив кризи на всі галузі економіки та соціальну сферу в Україні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram