Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада України прийняла закон, що подовжує мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення в цілому проекту закону №3640 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» проголосували 349 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Читайте такожФінансовий комітет Ради ухвалив важливі для позичальників і вкладників законопроекти Дубінського

Житло не заберуть

Згідно з пояснювальною запискою до документа, основною метою прийняття закону є продовження мораторію на примусове стягнення єдиного житла позичальників, закладеного як забезпечення виконання зобов'язань за валютними кредитами до набрання чинності закону, який врегулює питання здійснення реструктуризації за кредитами в іноземній валюті, наданими фізичним особам.

Відзначається, що мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті, діє з 2014 року. Він був введений на період до набрання чинності законом, що регулює питання особливостей погашення основної суми заборгованості, вираженої в іноземній валюті.

Кодекс з банкрутства

«Кодекс України за процедурами банкрутства, який був прийнятий 18 жовтня 2018 і набув чинності 21 квітня 2019 року, абсолютно не розв'язав питання особливості погашення заборгованості категорії позичальників, зазначених вище, однак скасовує мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті, з 21 жовтня 2020 року», - сказано в пояснювальній записці.

Автори законопроекту зазначають, що питання про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті та, відповідно, питання скасування мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення таких кредитів, мають вирішуватися окремим спеціальним законом, а не в загальному порядку у зв'язку з прийняттям Кодексу України за процедурами банкрутства.

Як розвивалися події

21 жовтня 2019 року в Україні вступив у дію Кодекс з процедури банкрутства, який впроваджує в країні інститут банкрутства фізичних осіб.

Метою впровадження є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, удосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень.

5 червня 2020 року Верховна Рада України прийняла закон про внесення технічних змін до Кодексу щодо процедур банкрутства, що набрав чинності 21 жовтня 2019 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram