этот материал доступен на русском

Приватна фірма "МІК" продала армії неякісну військову форму на 1,5 млрд грн – ЗМІ

11:43, 12 квітня 2019
Різне
267 0
Фото УНІАН

Про це йдеться у журналістському розслідуванні проекту "Стоп корупції", повідомляє "Гордон".

Компанія належить бізнесменові Олегу Мітрохіну і входить у двадцятку постачальників військової форми. На її рахунку 42 тендери на суму майже 300 млн грн, зазначають автори сюжету. У 2014 році фірма виграла тендер Міноборони на закупівлю літніх польових костюмів і поставила 8 тис. комплектів на загальну суму 5 млн грн.

Журналісти з'ясували, що компанія виявилася посередником: фактично військове обмундирування виготовляли підприємства Українського товариства глухих та Надержинщинська виправна колонія, собівартість одного костюма – 70-130 грн.

Тканина для пошиття зазначеного військового обмундирування була придбана у ПАТ "Черкаський шовковий комбінат", вартість стартувала від 25 грн за погонний метр (для виготовлення одного костюма використовується до п'яти погонних метрів тканини)", – йдеться у виписці з судової постанови, яку цитують автори.

Міноборони продукцію продавали за ціною від 462 до 594 грн за комплект, а якість форми не відповідала стандартам безпеки, військові скаржилися, що тканина плавиться біля багаття. За словами волонтера Дани Ярової, небезпечна для життя форма поставляється досі.

Кримінальне провадження щодо ТОВ "МІК" закрили, і фірма Мітрохіна продовжила участь у тендерах, у 2018 році вона отримала майже 1,5 млрд грн прибутку, сказано в розслідуванні. З посиланням на інсайдерську інформацію автори зазначають, що від цієї суми до бюджету перераховано всього 100 тис. грн податків.

За даними "СтопКора", власник фірми Мітрохін має корупційні зв'язки з Держфіскальною службою в Запорізькій області, зокрема, з першим заступником начальника управління Юліанною Козаченко. Журналістам не вдалося отримати коментар Мітрохіна – він перестав відповідати на дзвінки і смс. Редакція направила журналістський запит до ГФС, повідомили журналісти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter