Питома вага "Великого будівництва" у ВВП економіки України зросла / фото УНІАН Володимир Гонтар

Мультиплікативний ефект від будівництва доріг в рамках президентської програми "Велике будівництво" становить 3 гривні 5 копійок на кожну вкладену гривню.

Про це заявив економіст Михайло Кухар, представник незалежної економічної групи макроекономічного аналізу та прогнозування Ukraine Economic Outlook під час форуму "Мережа: форум дорожньої галузі", повідомляють "Українські новини".

Читайте такожГончарук розповів, на що витратять понад 5 мільярдів з фонду регіонального розвитку

Група економістів за участю Михайла Кухара аналізувала антикризові заходи, прийняті в Україні. "На тлі спаду ВВП у другому кварталі 11,4% і 3,7% в четвертому, за прогнозами наших економістів, у фінальному розрахунку спад ВВП нашої країни був би 11% в четвертому кварталі, якби не питома вага виробництва ("Великого будівництва")", — заявив Кухар.

"Питома вага "Великого будівництва" у ВВП економіки України зросла з 2,8% у першому кварталі до 10% у четвертому", — зазначив Кухар і додав, що в структурі проміжного споживання і ВВП України Будівництво має найбільший коефіцієнт — 3,4%.

Кухар також процитував заяву директора-розпорядницю МВФ Кристаліни Георгієвої, про пріоритети допомоги країнам з групи G-20: "Країни мають підготуватися до системних синхронних зусиль з інвестицій в інфраструктуру, як тільки вдасться взяти пандемію під контроль. Крім того, нові дослідження МВФ показують, що одноразові інвестиції в країни G-20 принесуть великі потенційні вигоди, якби країни, які мають найбільші бюджетні можливості збільшили свої витрати на інфраструктуру на 0,5% ВВП у 2021, то зростання світового ВВП до 25 року мало б стійкий тренд у 2% на рік".

Посилення державного попиту, який має компенсувати спад ВВП, який відбувається через падіння приватного попиту в економіці є однією з рекомендацій МВФ щодо боротьби з наслідками коронакризи, зазначив економіст.

Як заявили в офісі Президента України, план-факт "Великого будівництва" станом на середину листопада вже виконаний на 87%. "Для нас усіх "Велике будівництво" є, в першу чергу, значним менеджерським і медійним викликом. 87% завершених об'єктів говорять самі за себе — це абсолютний рекорд виконання за всі роки незалежності. До кінця року повинні наблизитися до показника 95%", - зазначив заступник голови офісу Президента України Кирило Тимошенко.

До початку 2020 року Президент України Володимир Зеленський оголосив про початок програми "Велике будівництво". В рамках неї планувалося оновити та побудувати 6500 км доріг (державного та місцевого значення), понад 150 штучних споруд, 100 шкіл, 100 дитячих садків, 100 спортивних об'єктів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram