этот материал доступен на русском

В Одесі медики розробили регіональний протокол лікування COVID-19

06:01, 03 квітня 2020
Країна
2700 0
У своїх напрацюваннях одеські фахівці не враховували використання експрес-тестів \ УНІАН

Читайте такожВ Одесі кількість інфікованих коронавірусом збільшилася до 18 осіб

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу заявила головний лікар комунального підприємства «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Світлана Єсипенко. За її словами, створено практичний протокол, в якому враховано досвід країн, що зіткнулися з епідемією, зокрема, США, Китаю, Великобританії і Кореї.

«Ми максимально врахували кращі практики країн, де були епідемії. Взяли до уваги 59 досліджень... Допомога в лікуванні не може базуватися на особистому досвіді кожного лікаря, вона повинна ґрунтуватися на даних досліджень доказової медицини», - акцентувала Єсипенко.

Вона уточнила, що регіональний протокол повинні були розробити після національного, але приступили до його створення ще в суботу, 28 березня.

Як розповіла Єсипенко, представлена одеськими медиками схема лікування - поєднання, в тому числі препаратів антиретровірусної групи і тих, що містять хінін. Пропонуючи кілька стратегій, фахівці ґрунтуються також на специфіці інших захворювань певної групи пацієнтів, наприклад, гінекологічних хворих, які страждають від серцевих патологій та ін.

У своїх напрацюваннях одеські фахівці не враховували використання експрес-тестів, оскільки має місце багато хибно-негативних результатів.

«Найкраща практика боротьби з COVID-19 – Німеччина, де вся діагностика заснована на ПЛР-дослідження», - зазначила Єсипенко.

Виходячи з того, що від короновірусної інфекції в Україні загинуло дві породіллі, в групу розробників включена доктор медичних наук, акушер-гінеколог Світлана Галич, яка повідомила, що протокол повинен пройти юридичне узгодження. У перспективі в нього будуть вноситися доповнення, оскільки база даних про COVID-19 постійно поповнюється.

Передбачається, що на основі створеного протоколу кожен медзаклад має розробити власний документ.

В ініціативну групу розробників також увійшли завідувач відділом стандартизації та контролю якості медичної допомоги санепідемслужби Олександр Постнов, кардіолог Олександр Тімаков, кандидат медичних наук, хірург Давид Шубладзе.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter