Хасиди в Умані / Фото УНІАН, Ковальчук Віктор

В Умані серед майже 400 протестованих паломників, 10 отримали позитивний тест на коронавірус. При повторному тестуванні четверо з них отримали негативний результат.

Про це повідомив міський голова Умані Олександр Цебрій. 

На сьогодні, за інформацією Міністерства внутрішніх справ і Міграційної служби, на території міста перебуває 2,5 тис. паломників-хасидів. Ми провели ПЛР-тестування за кошти самих паломників, проведено було ПЛР-тестування, і виявили 10 COVID-позитивних паломників. З них четверо повторно були відтестовані і негативний в них тест - це говорить про те, що вони вважаються такими, що одужали. А шість - COVID-позитивних, - розповів Цебрій.

Читайте такожМер Умані хоче протестувати на COVID-19 прибулих хасидів-паломників і поставити КПП

Також, за словами мера, хворих із легкою формою хвороби помістили у готель, який виділили брацлавські хасиди під заклад, де будуть COVID-позитивні. Осіб з середнім і важким перебігом хвороби, будуть госпіталізувати до інфекційного відділення міської лікарні.

За словами Цебрія, на COVID-19 вже протестували до 400 хасидів. Водночас він зауважив, що точна кількість хасидів у місті йому невідома.

Я не можу сказати, скільки їх точно, їх ніхто не обліковував. В мене точної цифри немає. Ніхто не перераховував, скільки їх перебуває на території міста. Я керуюся такими статистиками, які мені дала Міграційна служба, - сказав мер. 

Довідка УНІАН. Рош а-Шана (юдейський Новий рік) цьогоріч святкують з вечора 18 вересня. Щороку хасиди приїжджають до могили засновника течії хасидизму цадика Нахмана в Умань. Проте через епідемію коронавірусу уряд заборонив в`їзд на територію України іноземних громадян.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram