Зараз до симптомів коронавірусу додався і нежить / фото Depositphotos

Коронавірус як інфекція в Україні не змінив свою "поведінку", однак став дещо агресивнішим. У хворих спостерігаються подібні ознаки інфікування, водночас з’явилися й нові симптоми.

Читайте такожНазвано незвичні симптоми коронавірусу COVID-19

"Про зміну вірусу не можемо говорити, це наукова робота. Але ми бачимо, як змінюється клінічна картина у наших пацієнтів. Ті хворі, які надходили в березні, відрізняються від тих, які були в травні, і так далі. Зараз додалися нові симптоми", – розповіла "Суспільному" завідувачка приймального відділення Харківської обласної інфекційної лікарні Світлана Молокова.

За словами медика, раніше у пацієнтів спочатку з'являлася біль у горлі і слабкість, а потім піднімалася температура тіла. І тільки потім у них з'являлася пневмонія. Але зараз до симптомів додався і нежить. Не завжди симптомом коронавірусу є температура.

"У серпні, ближче до вересня, з'явилися хворі, які говорили, що їх турбують нежить і загальні ознаки респіраторних інфекцій: першіння в горлі, нежить, іноді температура, іноді ні. Два-три дня – сухий кашель, потім продуктивний кашель та задуха", – розповіла Молокова.

Зазначимо, що медики кажуть, що зараз пацієнти скаржаться на такі ж симптоми, як і при ГРВІ, а пізніше роблять тест і він показує COVID-19.

Симптоми коронавірусу: що варто знати

Інфографіка УНІАН

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram