Нові тести зможуть показувати результати через 15-30 хвилин  / фото: ua.depositphotos.com

В Україні наступного тижня можуть з’явитися нові експрес-тести на COVID-19.

Про це заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Додатково до тестувань методом ПЛР зараз з’явилися нові експрес-тести на антиген. Вони визнані ВООЗ і рекомендовані для застосування при масовому тестуванні. Ми робимо все можливе, щоб найближчим часом, на наступному тижні в Україні вже з’явилися ці тести, які будуть безкоштовні для людей, можуть тестуватися сімейним лікарем, мобільною бригадою», - сказав він.

Ляшко додав, що при госпіталізації хворого до лікарні лікар відразу може зробити експрес-тест, результат буде готовий через 15-30 хвилин. Він зауважив, що достовірність цих тестів така ж, як і тесту ПЛР.

Нагадаємо, 3 жовтня Всесвітня організація охорони здоров'я зареєструвала два експрес-тести для виявлення коронавірусу на основі антигену і рекомендувала їх для включення до списку засобів для використання в надзвичайних ситуаціях.

«Ці тести прості у використанні. У них нижча вартість, і вони забезпечують надійні результати приблизно через 15-30 хвилин, а не через кілька годин або днів», - зауважив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Гебрейєсус.

Читайте такожФахівці розповіли, як правильно підготуватися до тесту на коронавірус

Коронавірус в Україні: що відомо станом на 17 жовтня

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram