Коронавірус новини - як лікувати COVID-19 удома: поради медика / фото: ua.depositphotos.com

Інфекціоніст київської лікарні №4 Євген Дубровський порадив, як громадянам лікуватися від коронавірусу вдома.

Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.

Читайте такожКоронавірус у Кабміні: захворювання підтвердили в одного з міністрів (відео)

Медик каже, що хворим насамперед потрібно зідзвонитися зі своїм сімейним лікарем, а той уже дасть індивідуальні рекомендації.

Та у жодному випадку не вживати противірусні препарати.

«COVID-19 – респіраторне вірусне захворювання. Лікується як і інші ГРВІ – силами нашого власного імунітету. Головне – не заважати та не чіпати імунну систему. Тому перші 4-5 днів лікування суто симптоматичне. Зараз заборонено вживати будь-які противірусні препарати амбулаторно. Це пов’язано з ризиком отримати неконтрольовану імунну реакцію і появу так званого «цитокінового шторму», – пояснив Дубровський.

Крім того, громадяни повинні утриматися від безконтрольного застосування антибіотиків.

«Ніяка профілактика антибіотиками не працює. Це доведено сотнями хворих, які поступають в госпіталі, які до цього пропили не один курс антибіотиків, але все одно надходять у стаціонар. Виснажені, налякані та збентежені», – додав медик.

Якщо після перших 4-5 днів симптоматичного лікування стан не покращується, треба зробити певний курс обстежень та запобігати можливим ускладненням. Для цього необхідно звернутися до лікаря.

Останніми тижнями в Україні темпи поширення вірусу стрімко пришвидшилися. Станом на 16 жовтня зареєстрували ще 5992 хворих, що на сьогодні є рекордом з початку пандемії.

У столиці нових інфікованих побільшало на 455 киян, 22 людини за минулу добу померли від ускладнень. Водночас медики звітують про критичну роботу лікарень. Так, опорна лікарня №6 уже заповнена інфікованими.

Всього в Україні захворіли на небезпечну недугу майже 300 тисяч громадян.

Коронавірус: новини 16 жовтня

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram