Більшість, але не всі, після оргазму відчувають втому / фото pixabay.com

Оргазм – пік сексуальної насолоди, що супроводжується мимовільними скороченнями м'язів тазового дна з діапазоном 0,8 секунди між кожним скороченням.

Точка неповернення, перезавантаження всієї нервової системи. Оргазм можна порівняти з перегоранням лампочки, розповіла "Здоров'ю 24" сексолог Ольга Василенко.

Як визначити оргазм?

Що за м'язи скорочуються? Ті ж м'язи, які ви скорочуєте під час вправ Кегеля + клітор. Спробуйте прямо зараз стиснути вагінальний сфінктер і підтягнути м'язи вгору. Скорочення клітора відчувають не всі жінки, але скорочується він у всіх.

Читайте такожЛікар пояснила, чи можна займатися сексом у воді

Скороченнями не можна керувати! Не плутайте стадію плато (з усвідомленими м'язовими скороченнями) й оргазм. Плато – це коли дуже добре, але ще не оргазм. На стадії плато ви самі можете напружуватися і стискати м'язи.

"Дуже добре" – ще не оргазм. Після оргазму дотики до клітора болючі, сексу не хочеться, а кров відливає від геніталій. Виняток - мультиоргазмічність. Можете продовжувати? Не було скорочень? Це ще не оргазм.

Більшість, але не всі, після оргазму відчувають втому. Тому що відбувається перезавантаження нервової системи. Ось чому чоловіки часто хочуть спати після сексу.

"Емоції – не показник. Одна жінка "відлітає в космос", інша кричить, третя завмирає, четверта плаче. Не орієнтуйтеся на це. Основа – скорочення, якими не можна управляти, стан неповернення і припинення всіх реакцій тіла. Я до 21-22 років думала, що приємні відчуття – це і є оргазм, поки не взяла в руки вібратор", - каже сексолог Ольга Василенко.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram