этот материал доступен на русском

Експерт пояснив, що таке сексуальна норма

10:49, 11 червня 2019
Стосунки
1566 0
Чоловіки й жінки прагнуть бути схожими в сексуальній поведінці на порноакторів / фото pixabay.com

Сексуальна норма – наріжне питання серед невротично налаштованих чоловіків і жінок. Багато людей впевнені, що завжди мають бути на висоті та мати стільки контактів, скільки їм хочеться.

Поширення порнографічної продукції формує хибне враження, пояснив "Здоров'ю 24" сексолог Олексій Вілков.

Чоловіки і жінки прагнуть бути схожими на порноакторів, хоча кожній розсудливій людині зрозуміло, що неможливо годинами займатися сексом, як би цього не хотілося. В реальності немає монтажу, ми не знімаємо кіно і дивимося один на одного не через об'єктив телекамер. Нам неможливо проводити вибір кадрів, хіба що закривати очі й віддаватися фантазії.

Читайте такожЕксперт пояснивши, від чого залежить сила сексуального бажання

Що таке сексуальна норма?

Норма – це насамперед моральний постулат, на кшталт сексуальної поведінки, приписаний суспільством, це середня величина, вивірена з частотних характеристик різних сексуальних проявів.

Сексуальна норма – це все, що не приносить шкоди обом партнерам і призводить до задоволення обох. Певною мірою норма наближається до ідеалу.

Що є відхиленням від норми?

Критеріями сексуальної норми є добровільність, статева зрілість, відсутність шкоди здоров'ю і прагнення обох до насолоди. Тому гомосексуальність не є відхиленням. Сучасна сексологія і психологія відносить одностатеві зв'язки до сексуальної норми.

А педофілія і зоофілія – сексуальне відхилення, тому що порушує основні критерії норми: добровільність, статева зрілість і взаємне бажання.

"Важливо зауважити, що крива сексуального бажання чоловіка різко зростає і досягає піку в сімнадцять-дев'ятнадцять років, потім зупиняється на певному рівні і після тридцяти плавно знижується. У жінок ситуація інша: їхнє лібідо повільно зростає до тридцяти п'яти років, досягаючи свого піку розквіту, потім зупиняється, і тільки у деяких жінок може бути вікове зниження", - розповів сексолог.

Раніше експерти розповіли, які труднощі бувають у пар, чиї сексуальні потреби не збігаються.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #секс