этот материал доступен на русском

Залежність від сексу: експерт розповів, чому та в кого виникає

09:56, 25 червня 2019
Стосунки
3459 0
Сексоголізм перебуває в одному ряду з іншими відомими залежностями / фото pixabay

Сексуальна залежність – нав'язлива, часто неконтрольоване прагнення, спрямоване на отримання сексуального задоволення, яке часто не приносить задоволення.

Це особливе, деструктивне ставлення до сексу, коли задоволення основного інстинкту стає універсальною пігулкою, єдиним виходом з будь-якого дискомфортного стану, розповів "Здоров'ю 24" сексолог Олексій Вілков.

Наприклад, для зняття постійного або гострого стресу, виходу з депресії, позбавлення від тривоги, поступово заміщаючи міжособистісні контакти, особливо оголюючи нездатність особистості виявляти справжню інтимність у стосунках й емоційну близькість.

Сексоголізм перебуває в одному ряду з іншими відомими залежностями – алкогольною, наркотичною, харчовою, ігроманією. Завдяки лібералізації сексуальної моралі та особливій значущості гедонізму для сучасного суспільства сексоголіки проявляють себе все частіше.

Читайте такожЕксперт назвала найкраще місце в будинку для занять сексом

Хто схильний до сексоголізму?

Основний контингент сексуально залежних – це чоловіки після тридцяти або близько сорока років з різним соціальним статусом та сімейним станом. Сексуально залежні жінки частіше молоді, зазвичай самотні, з невлаштованим побутом і вантажем проблем, що накопичилися.

Чому виникає сексоголізм?

Передумови розвитку залежності різноманітні, але основна причина полягає в наявності постійної тривоги, яка вимагає виходу й умиротворення. Зазвичай люди використовують різні способи боротьби з нею, не фіксуючись на чомусь одному. Але сексуально залежні концентруються виключно на сексі як механізму зняття напруги та отримання гормонів радості й щастя.

Тривога підстьобує, гризе зсередини, і єдиний спосіб погасити її – отримати дозу тілесної насолоди. До інших причин відносяться деструктивне ставлення до самого себе, занижена самооцінка, страх відмови, нездатність кохати, і впевненість, що його самого покохати неможливо.

Або кохання дорівнює сексуальному бажанню і потягу, і якщо партнер відчуває це, значить це і є кохання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #секс