этот материал доступен на русском

Названо ненадійні методи контрацепції

11:26, 23 вересня 2019
Стосунки
1961 0
Використовуючи подібні "природні" способи запобігання, важливо розуміти, що рано чи пізно вони не спрацюють / фото pixabay

Практично кожен третій випадок вагітності, який не був запланований, трапляється саме з тими, хто використовував ті чи інші природні методи контрацепції, які є малоефективними.

Звісно, жоден метод контрацепції не дає 100% гарантії, але, тим не менш, основною причиною "незапланованого сюрпризу" є помилки у підборі протизаплідних методик, передає ТСН.

Ненадійні методи контрацепції та чому вони не працюють

Календарний "захист"

Найпопулярніший метод запобігання небажаній вагітності серед молодих жінок – покладатися на календар. Дійсно, найвища можливість завагітніти трапляється в пік овуляції або в овуляторний період. Але вагітність потенційно може наступити в абсолютно будь-який день, в тому числі й під час менструації.

Читайте такожЕксперт пояснила, що діти різного віку мають знати про секс

Переривання статевого акту

Популярний метод контрацепції, який зменшує ризик зачаття, але не виключає його. Було встановлено, що зі 100 жінок, які практикують таку профілактику, 29 вагітніють протягом першого року. Це явище пояснюється дуже просто: передеякуляційна змазка, що виділяється в момент збудження, містить невелику кількість сперми, тому вагітність цілком реальна.

Спринцювання піхви

Досі науково не доведено, що спринцювання після статевого акту знижує ймовірність вагітності або повністю оберігає від зачаття. Дійсно, існують деякі антисептичні розчини, призначені для вагінального спринцювання після незахищеного сексу. Але подібні препарати потрібно використовувати тільки у поодиноких випадках як спосіб знизити ризики вагітності та зараження венеричними захворюваннями. Крім того, такі розчини потрібно використовувати одразу, безпосереднього після статевого контакту.

Сперміциди

Сперміцидні засоби у вигляді свічок, гелів або піни популярні серед молодих пар і дійсно мають досить непоганий захисний ефект. Як вони працюють? Протизаплідні свічки, гелі й піни містять один і той же тип сперміцидної речовини. Цей компонент, потрапляючи в піхву, створює бар'єр проти сперматозоїдів, а також нейтралізує їхню здатність до запліднення.

Однак є одне але. Подібні засоби слід використовувати відповідно до вказівок в інструкції. Вони не призначені для щоденних статевих контактів, тим більше не підходять для сексу в період овуляції. У більшості випадків подібні засоби рекомендуються заміжнім жінкам з нерегулярним статевим життям.

"Якщо жінка в найближчому майбутньому не планує стати мамою, має сенс звернутися до гінеколога і підібрати дійсно ефективні методи контрацепції", - радять експерти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #секс