этот материал доступен на русском

Названо несподівану користь регулярного сексу для жінок

12:05, 20 січня 2020
Стосунки
1430 0
Чи можна відсунути менопаузу / фото womanadvice.ru

Менопауза — тобто зупинка менструального циклу — зазвичай настає у жінок в 44-54 роки. Проте досі неясно, чим викликаний такий значний розкид у віці.

Меган Арно і Рут Мейс з Університетського коледжу в Лондоні звернули увагу на те, що у безлічі досліджень менопауза наступала пізніше у заміжніх жінок порівняно з незаміжніми, пише Vokrugsveta.

Дослідниці запропонували два можливі пояснення цього факту. Перше передбачало, що на припинення менструацій впливає сам контакт з чоловіком: його феромони можуть діяти на організм жінки, підтримуючи її у фертильному стані. Друге пояснення пов'язано із сексом: оскільки у сімейних людей він у середньому трапляється частіше, ніж у неодружених, то можна припустити, що менопаузу відсуває саме він.

Читайте такожЛікар розповіла, як безпечно займатися сексом напідпитку

Учені працювали з вибіркою у 2936 жінок з американського Загальнонаціонального дослідження жіночого здоров'я, які увійшли в дослідження в 1996-1997 роках. На цей момент у всіх з них були цілі яєчники (принаймні один), тривали менструації, і жодна з учасниць не була вагітна. Протягом 10 років вони щороку приходили на огляд до лікаря і відповідали на опитувальники.

Крім стану менструального циклу, жінки розповідали про те, як часто вони займаються сексом і чи живуть зі своїм романтичним партнером або іншими людьми чоловічої статі (наприклад, сином або братом). Також у своєму аналізі дослідниці враховували їхній індекс маси тіла, наявність шкідливих звичок, рівень освіти, кількість дітей, вік початку менструацій і концентрацію жіночих статевих гормонів у крові.

На момент початку дослідження середній вік жінок був 45 років. За 10 років спостережень у 45 відсотків настала менопауза, в середньому у 52 роки. Автори роботи підрахували, що у тих з них, хто регулярно (хоча б раз на тиждень) займався сексом, ризик настання менопаузи був на 28 відсотків нижчим, ніж у тих, хто взагалі не жив статевим життям. У тих, хто займався сексом раз на місяць, ризик виявився нижче на 19 відсотків.

Водночас, гіпотеза феромонів не підтвердилася: ризик припинення менструацій практично не розрізнявся залежно від того, чи жила жінка з партнером або з яким-небудь іншим чоловіком.

Таким чином дослідниці підтвердили свою другу гіпотезу, згідно з якою час настання менопаузи пов'язано з частотою статевих актів. Незважаючи на те, що автори роботи встановили тільки кореляцію, а не причинно-наслідковий зв'язок, вони запропонували свою версію того, як секс може впливати на менопаузу.

Раніше лікар Вікторія Сосніна пояснила, як наша сексуальність змінюється з віком.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter