Лікарська заборона на секс в перші 2 місяці після пологів обумовлена двома причинами \ фото: ua.depositphotos.com

Після пологів щасливе подружжя повертається зі спадкоємцем додому і мріє про "довагітні" пристрасті. Однак поява дитини вносить корективи не тільки в режим мами і тата, але й в їх інтимне життя.

Один молодий тато через місяць після народження первістка написав в своєму профілі в соцмережі: "Сон крутіше, ніж секс".

Після пологів бажання інтимної близькості до жінки повертається. Однак до всіх по-різному. Буває, що у подружжя секс відбувається вже через 10-14 днів після пологів, і саме новоспечена матуся виступає ініціатором інтиму. Буває і по-іншому, коли, слідуючи всім медичним показникам, вже можна віддаватися пристрастям, але у жінки немає бажання або ж накопичилися страхи і втома.

Перед випискою молоду маму черговий лікар-гінеколог зобов'язаний проінструктувати і в частині післяпологового сексу. А саме повідомити, що при нормальних пологах рекомендується відкласти секс на 6-8 тижнів - це оптимальний час для відновлення дітородних органів після випробування вагітністю та пологами. Якщо пологи протікали природно і без будь-яких ускладнень, матка досягає попередніх розмірів (скорочується) і цілісність тканин відновлюється якраз до кінця 6-го тижня після пологів. При кесаревому розтині або ускладнених пологах, епізіотомії (розрізі промежини), "перерву" продовжать ще на 2-4 тижні.

Читайте такожПро наше, про дівоче: гінеколог розповіла, які виділення у жінок є нормальними

Через місяць після пологів жінці належить плановий огляд у гінеколога в жіночій консультації. Під час огляду лікар вирішить за станом організму і визначить, чи можна починати статеве життя або треба ще утриматися.

Лікарська заборона на секс в перші 1,5-2 місяці після пологів обумовлена двома причинами:

- місце кріплення плаценти до стінки матки - це практично відкрита рана, і під час сексу великий ризик кровотечі;

- статеві шляхи в перший місяць після пологів дуже уразливі перед інфекціями, які легко проникають в матку, загрожуючи серйозним запаленням.

Тому є сенс трохи утриматися, щоб повернути теплоту відносин, любові і пристрасті без неприємних наслідків, які поряд з доглядом за малюком дуже ускладнять життя, пише nashamama.

Вас також можуть зацікавити новини