этот материал доступен на русском

Сексологи розказали, як правильно відмовити чоловікові в сексі

21:30, 31 липня 2020
Стосунки
3373 0
Як правильно відмовити чоловікові в сексі / фото ua.depositphotos.com

Ця непроста ситуація часто загрожує жінці психоемоційним навантаженням. Період залицяння іноді зароджує в жінці помилкове відчуття "обов'язку" приділити час прихильнику. Але коли дистанція починає скорочуватися, чоловік м'яке "ні" починає сприймати як ухильне "так". Як поводитися в такій ситуації?

Поведінка чоловіка може бути продиктовано рядом причин. Є "самці", яким не відмовляли або поруч знаходилися завжди "безвідмовні". Є чоловіки, яким не потрібні тривалі залицяння, вони прагнуть швидше в ліжко. Звичайно, приємно думати, що твоя сексапільність несамовито кружляє голову партнера, але задоволення сумнівне, коли симпатія стає нав'язливою, пише "Хочу".

По-перше, викорінити можливе почуття провини — ти не зобов'язана лягати з чоловіком в ліжко тільки тому, що тобі подарували букет і коробку цукерок. Чи тому, що партнер налаштувався саме на цей вечір. Секс — це заняття для двох, яке має відбуватися за обопільним бажанням. Несподівано, правда?

Читайте такожВикористовуй знання з розумом: сексолог назвавши 7 головних ерогенних зон на пенісі (інфографіка)

Але важливо розуміти, що збуджений чоловік — чоловік агресивний. Центр, що відповідає за збудження, знаходиться поруч з центром, відповідальним за агресію. Якщо твоя відмова прозвучить грубо, ти ризикуєш нарватися на ще більшу грубість. Зберігай шанобливе ставлення і спокій. Постарайся м'яко пояснити причину відмови, апелюючи до раціональності чоловіки. Не дозволяйте собою маніпулювати чи шантажувати. До того ж, варто пам'ятати, що чоловікові, налаштованому на секс, безглуздо пропонувати дружбу. Тактовно і ввічливо постарайся залишити зону близькості з небажаним партнером.

В арсеналі можливих причин відмови винахідливі жінки можуть придумати що завгодно, якщо, звичайно, правдива причина звучить чомусь непереконливо. Це можуть бути і невдалі стосунки з колишніми, і "секс тільки після весілля", і венеричні хвороби на худий кінець.

Якщо ж жінка невпевнена в собі або з якихось причин хоче відтягнути час близькості, варто натякнути про це чоловікові. Надія на майбутнє заспокоїть розпаленого самця. Він не почує "відмову", а "так", але потім.

Уміння говорити в сексі "ні" — дуже важливо для жінок, оскільки їм менш властивий інтим без зобов'язань.

Катерина Богомолова, практикуючий тілесний психотерапевт, сексолог.

"Я завжди кажу, що тіло жінки належить тільки самій жінці. І не може бути інструментом, щоб залучити або зберегти відносини. Тому важливо прислухатися до своїх власних відчуттів. Треба пам'ятати, що фізіологічне збудження може не збігатися з психологічною готовністю. Наприклад, соски набухають або статеві губи зволожуються, а емоційно ви зараз не готові. Така невідповідність може створювати напруження у процесі сексу як у вас, так і передаватися партнеру.

Тому якщо ви хочете сказати "ні" вашого партнера або чоловіка, з яким тільки зав'язуються стосунки, краще про це говорити прямо і відверто, тому що це нормально. Ви повинні пам'ятати, що чоловік, якому ви важливі — як жінка в цілому, зрозуміє вашу неготовність. Звичайно, якщо ви в тривалих відносинах і бажання відсутня стабільно, варто звернути на це увагу і, можливо, звернутися до фахівця.

Як уникнути надмірної агресії після відмови в сексі?

Будьте чесні і коректні при формулюванні відмови, при цьому важливо чітко визначити свої бажання: якщо це "ні" означає ні, якщо ви хочете, але не зараз або якось по-іншому, то варто відкрито повідомити чоловікові, що і як вам хочеться.

У випадку з незнайомими і малознайомими людьми, якщо ви відчуваєте примус до інтимної близькості, варто говорити тверде "ні", з чіткою впевненістю всередині "що зі мною так не можна".

Чи є якісь правила для відмови в сексі?

Є чоловіки, які вважають, що слово "ні" означає зовсім протилежне і жінку потрібно "умовити". Щоб уникнути двозначності, важливо вимовити повноцінну і виразну фразу, на кшталт: "Я не хочу сексу сьогодні", "Ти — приємний чоловік, але я не хочу сексу з тобою". Не соромтеся повторювати відмову. Якщо це ваш постійний партнер, то варто пояснювати, чому зараз ви не хочете або не готові. Оскільки чоловік може сприйняти відмову як небажання саме його. Тому варто називати причину і при цьому промовляти в наступні рази, що чоловік може зробити, щоб підвищити ваш настрій.

Секс повинен відбуватися добровільно, в твердій пам'яті і за обопільною згодою.

Оксана Єфремова, сексолог.

"Найважливіше правило в цьому питанні — відмовляти чоловікові в сексі тоді, коли ти не хочеш сексу. Якщо не хочеш сексу — цього цілком достатньо для того, щоб його не було. І, до речі, це ж правило діє і у чоловіків, і коли він не хоче сексу — не варто демонстративно плескати дверима і йти у ванну з величезним вібратором йому на зло.

Як відмовитись від сексу так, щоб не виникло відчуття, що є відкидання партнера в цілому, його ласки, уваги, любові? Тут дійсно важливо, як це зробити. Погодьтеся, є різниця між фразами "Відвали, я не хочу" і "Мені не хочеться сексу, може просто полежимо в обнімку?".

Я б запропонувала прислухатися до своїх відчуттів і зрозуміти, чого ж хочеться насправді? Може бути, просто потриматися за руки. Або є ще образи і непроявлений конфлікт і потрібно спочатку вирішити, перш ніж переходити до ніжностей. Чи є втома і хочеться просто спати. Важливо відстежити свої потреби в цей момент і чесно їх озвучити — не хочу сексу, хочу поговорити, бо відчуваю образу. Або втомилася і хочу просто помовчати поруч. Так буде чесно стосовно партнера, не буде відчуття уникнення контакту і зрозуміло, що саме зараз потрібно зробити.

Читайте такожБудь ближче: топ-5 поз для тісного контакту (фото 18+)

Якщо є відчуття тривоги або страху, побоювання, що чоловік буде реагувати агресивно, важливо подумати — це тривоги про реальність або мої особисті переконання про те, як зазвичай реагують чоловіки на відмову? Якщо чоловік ніколи не проявляв агресію в цьому питанні, варто дослідити свої страхи і переконання з приводу того, що "повинна" жінка у відносинах, яка її роль і наскільки безпечні чоловіки як вид в несвідомій картинці світу.

Якщо ж є ризик того, що чоловік і правда може відреагувати агресивно, влаштувати скандал або є загроза фізичного впливу — відносини дійсно небезпечні, і я б рекомендувала задуматися про те, як подбати про себе і, по-хорошому, виходити з таких взаємин. Якщо це необхідно, варто звернутися за допомогою до довірених друзів, рідним або в службу допомоги. Бо право людини відмовитися від сексу — її законне право, незалежно від того, є у них офіційний шлюб чи ні".

Здавалося б, проста істина: "Секс — заняття для двох, він повинен відбуватися за обопільним бажанням". Але це можливо тільки в тому випадку, коли в парі є діалог, взаєморозуміння і відчуття одне одного. Якщо це секс на одну ніч або близькість з новим партнером, то тут на першому місці — правильне розставлення кордонів і контроль над ситуацією. Всім взаємної любові!

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter